Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Dev Konser Hayran Bıraktırdı
25 Nisan 2018 Çarşamba 08:46

Dev Konser Hayran Bıraktırdı

Uşak Belediyesi Çocuk Sesler Korosu unutulmaz bir konsere imza attı. 23 Nisan programları miniklerin performansıyla renk kazandı.

Uşak Belediyesi Çocuk Sesler Korosu unutulmaz bir konsere imza attı. 23 Nisan programları miniklerin performansıyla renk kazandı. Uşak Belediyesi’nin Çocuk Sesler Korosu’nda yarınlara hazırlanan minikler, imza attıkları konserle sanatseverlerin kalbinde taht kurdu. Mervenur Kale şefliğinde ve Erdem Küçükayvaz’ın piyanosu eşliğiyle izleyicilerin karşısına çıkan 8-12 yaş aralığındaki 52 çocuk Atatürk Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir gece yaşattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Uşak Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen Çocuk Festivali etkinlikleri arasında yer alan konser ayakta alkışlandı.

Barış Manço’dan Domates Biber Patlıcan ve MFÖ grubunun Ele Güne Karşı gibi eserlerini de dinleyenlerle buluşturdu

Birbirinden güzel eserlere ses olan minikler toplumsal mesajlar da vermeyi ihmal etmedi. Dünya barışına vurgu yapan bir eserle salondaki tüm odakları üzerlerine toplayan minikler Barış Manço’dan Domates Biber Patlıcan ve MFÖ grubunun Ele Güne Karşı gibi eserlerini de dinleyenlerle buluşturdu. Yoğun ilgi gösteren vatandaşlar dinlemeye doymadığı miniklerin son eserini tekrarlatarak eşlik etti.

 Her biri birbirinden değerli ve en önemlisi gözleri pırıl pırıl olan bu gençlerimiz İnşAllah Uşak’ta en iyi şekilde yetişecekler

Oldukça renkli bir etkinlik olduğunu dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, eşsiz konser karşısında kelimelerin kifayetsiz olduğunu söyledi. Cahan, “Ektiğimiz tohumlar artık fidan olmaya başladı. Her biri birbirinden değerli ve en önemlisi gözleri pırıl pırıl olan bu gençlerimiz İnşAllah Uşak’ta en iyi şekilde yetişecekler. Sizlerin çocukları, bizlerin çocuklarıdır. Onları kendi alanlarında başarılı bireyler olarak yetiştiriyoruz. Sanat Akademisi’ni şehrimizdeki sanatın ve insanımızın güzel yarınları için iki yıl önce kurmuştuk ve şimdi iftihar ediyoruz. Çocuklarımızla gurur duyduk.” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay ikincisini düzenlediğimiz Tiyatro Festivalimiz kapsamında 11 ilin tiyatro

 ekiplerini şehrimizde ağırladık

Mervenur Kale’ye, Erdem Küçükayvaz’a ve çocuklarını Uşak Belediyesi’ne emanet eden, sanat adına yanlarında olan velilere teşekkür eden Başkan Cahan şöyle devam etti: “Biz aşıklar diyarıyız ve kültür, sanat bizim ruhumuzda var. Geçtiğimiz ay ikincisini düzenlediğimiz Tiyatro Festivalimiz kapsamında 11 ilin tiyatro ekiplerini şehrimizde ağırladık. Minikler ve yetişkinler tiyatro ekiplerimiz var. Halk Müziği ve Sanat Müziği alanlarında korolarımız var. Bunun yanı sıra çeşitli alanlarda kurslarımız var. Sanatın her dalında bizler varız. Gençlerimizin yetişmesi, sanatın Uşak’ta değer kazanması adına bizler her daim var olacağız. Ben yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramınızı tebrik ediyorum.”

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ