Uşak Ufuk
23 Mart 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Emniyet personelini kabul etti
12 Nisan 2018 Perşembe 07:52

Emniyet personelini kabul etti

Vali Salim Demir, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve emniyet personelini makamında kabul etti.

Vali Salim Demir, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve emniyet personelini makamında kabul etti. Kabulde konuşan Vali Salim Demir, Türk Polis Teşkilatı'nın kurulduğu günden beri başta asayiş olmak üzere, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması noktasında önemli görevler ifa ettiğini söyledi.  Vali Salim Demir konuşmasına şöyle devam etti, “Emniyet teşkilatımız, mesai mefhumu gözetmeksizin vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, halkımızın canını ve malını korumak için büyük bir özveri ile mücadele etmektedir. Milletimizin birlik ve beraberliğine yapılan tehditleri bertaraf ederek, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümünü kutlar, gazi olan ve tedavileri devam eden emniyet mensuplarımıza acil şifalar, şehit olan emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ayrıca ilimizin huzuru ve güvenliği için fedakârca görev yapan polislerimize ve değerli ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

Dürüstlük ve yardım severlik gibi temel değerler, polisimizin görev yapmasını kolaylaştıran önemli vasıflar arasında yer almaktadır

Öte yandan Uşak Valisi Salim Demir, Türk Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj da yayınladı. Vali Salim Demir, “Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli temel görevleri üstün bir başarıyla, kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bu yana, 173 yıldır kesintisiz bir şekilde ifa eden Türk Polis Teşkilatımız, en köklü devlet kurumlarımız arasında yer almaktadır. Polis-vatandaş işbirliği sonucu, karşılıklı oluşan güven ve destek her geçen gün pekişerek artmakta; Türk milletinin inanç ve geleneklerinden kaynaklanan doğruluk, dürüstlük ve yardım severlik gibi temel değerler, polisimizin görev yapmasını kolaylaştıran önemli vasıflar arasında yer almaktadır” dedi. 

POLİSİMİZ GÖREVİNİ FEDAKARCA YAPIYOR

Uşak Valisi Salim Demir, “Gücünü kanunlardan alan, yüksek eğitim, disiplin ve donanıma sahip Türk Polisi, hukuk kuralları çerçevesinde görevini her zaman fedakârca yapmakta; toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmaktadır. Polis, kanunlara uyan, toplumun nizam ve intizamını bozmayan, dürüst ve iyi vatandaşa güven verirken; toplumdaki huzur ve güveni bozmaya çalışanları da adalete teslim etmektedir. Polis teşkilatımız ülkemizde vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen, kutsal bayrağımıza ve vatanımızın bütünlüğüne kast eden terörist unsurlara karşı dün olduğu gibi bugün de haddini bildirmekte, kararlı mücadelesini sürdürmektedir. Büyük bir özveri ve fedakârlıkla yürütülen emniyet hizmetlerinde görev alan polisimiz bu kutsal vazifesini yerine getirirken, toplumun huzuru için gerektiğinde hiç çekinmeden canını feda etmektedir” diye konuştu. Vali Salim Demir, “15 Temmuz’da devletine bağlılığını, bayrağına ve bağımsızlığına sahip çıkışını bir kez daha göstererek; ihanet çetesine en büyük darbeyi vuran, bu darbe girişimini verdiği şehitlerle engelleyen emniyet teşkilatımız, milletimiz nezdindeki itibarını daha da pekiştirip, yükseltmiştir. Vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bununla birlikte hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine ilke edinen Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü kutluyor; her bir mensubu ile gurur duyduğum, polis teşkilatımızın kahraman şehitlerini rahmetle, gazilerini de minnetle yâd ediyorum. Bu vesileyle yıllarını bu mesleğe vermiş emekli polislerimize sağlıklı uzun ömürler; vazifesi başında bulunan polislerimize de üstün başarılar diliyorum” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ