Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Halk Günü nde sorunları dinledi
26 Eylül 2018 Çarşamba 08:27

"Halk Günü" nde sorunları dinledi

Vali Salim Demir, "Halk Günü" programında Valilik toplantı salonunda vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların tek tek sorunlarını dinleyip sorunların çözümü için ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi.

Vali Salim Demir, "Halk Günü" programında Valilik toplantı salonunda vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların tek tek sorunlarını dinleyip sorunların çözümü için ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi. 
Halk günü programına Vali Salim Demir’in yanı sıra Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Özel Kalem Müdürü Muhammet Timur, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Vatandaşlarımızın sorun, şikayet, istek ve taleplerini dinlemek ve çözüm üretmek amacıyla periyodik olarak düzenlenen "Halk Günü" programlarının bu gün gerçekleştirilen toplantısına 24 vatandaşımız katılarak tek tek sorunlarını paylaştılar. 
Her ay periyodik olarak Valilik toplantı salonunda halk günü programı düzenlediklerini ifade eden Vali Salim Demir, konu ile ilgili yaptığı değerlendirme: “Bizler, Devlet olarak vatandaşlarımıza hizmet için gayret göstermekteyiz. Devletimiz özellikle son on altı yıldır bir çok alanda büyük atılımlar gerçekleştirdiği gibi sosyal devlet anlamında da reform niteliğinde bir çok projeye imza atmıştır. Öyle ki, bir çok değişik ülkede bulunmuş biri olarak gururla ifade edeyim ki, Türkiye Cumhuriyeti şu anda dünyanın en sosyal devletidir. Sosyal devlet olmanın gereği olarak eskiden olduğu gibi vatandaşa tepeden bakan bir devlet değil, tam tersine vatandaşa hizmeti şiar edinerek vatandaşla içiçe bir devlet anlayışını benimsedik. Devletimiz özellikle son yıllarda çok büyük hizmetler üretmesine rağmen elbette istekler sınırsız, ihtiyaçlar çok fazla olduğundan vatandaşlarımızın Devletten talepleri olmaktadır. Vatandaşlarımızın istek ve sorunlarını Devlete yani bize,  CİMER ve Açık Kapı gibi imkanlarla ulaştırabildikleri gibi, muhtarlarımız aracılığıyla da iletebilmektedir. Bunun yanında vatandaşlarımızın istek ve sorunlarını bizzat yüz yüze görüşmek suretiyle iletmeleri için her ay periyodik olarak “halk günü” programı düzenlemekteyiz. Bu programda bize müracaat eden vatandaşlarımızla bir araya gelip, tek tek görüşüp onların sorun ve isteklerini dinliyor, onlarla sohbet ediyoruz. İstek ve sorunla ilgili yapılabilecek ne varsa, kurumlarımıza anında verdiğimiz talimatla çözüm sürecini başlatmış oluyoruz. Bu vesileyle Halk Günü programlarımızın, vatandaşlarımızın dertlerine çare olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ