Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 İl Müftü Vekilini ağırladı
05 Ekim 2018 Cuma 08:38

İl Müftü Vekilini ağırladı

Vali Salim Demir, Cami ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftü Vekili İshak Göksel ve beraberindekileri makamında kabul etti.

Vali Salim Demir, Cami ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftü Vekili İshak Göksel ve beraberindekileri makamında kabul etti. İl Müftü Vekili İshak Göksel, beraberindekiler ile birlikte, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Vali Salim Demir’i makamında ziyaret etti. Vali Salim Demir’in kabulünden dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden İl Müftü Vekili İshak Göksel ve beraberindekiler, Vali Salim Demir’e Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Vali Salim Demir,  İl Müftü Vekili İshak Göksel ve beraberindekilerin “Camiler ve Din Görevlileri Haftasını” kutlayarak, haftanın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 Okunan ezanlar, dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızla birlikte bağımsızlığımızın sembolü haline gelmiştir

Öte yandan Uşak Valisi Salim Demir, “Bizim toplumumuzda Camiler dini ibadetlerimizi yerine getirdiğimiz, mabed olmaktan çok daha büyük anlamlar taşımaktadır. Şairlerimizin şiirlerinde, insanlarımızın dualarında sıklıkla vurguladığı gibi Camilerimizin ve camilerimizde okunan ezanlar, dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızla birlikte bağımsızlığımızın sembolü haline gelmiştir.  

Minarelerimizden okunan ezanlar bu toprakların bağımsız Türkiye Cumhuriyetine ait olduğunun mührüdür. Camilerimizin, bu özelliklerinin yanında namaz için camiye gelen vatandaşlarımızın toplandığı, namaz vakitleri dışında bahçesinde sohbet ettiği sosyal ortamlardır aynı zamanda. Öte yandan camilerimizde din görevlilerimizce çocuklarımız yaz tatilinde, yetişkinlerimiz de yılın her döneminde Kur’an-ı Kerim okuma ve dini bilgiler eğitimini almaktadır. Tarihi Camilerimizde eşsiz mimarileri ve huzur veren atmosferleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken önemli  bir turizm  potansiyelidir” ifadelerini kullandı. 

Camilerimizde görev yapan din görevlilerimiz de toplumuzun kültürel gelişimine çok önemli 

katkılar sağlamaktadır

Uşak Valisi Salim Demir, “Toplumuzda çok saygın bir yeri ve önemi olan camilerimizde görev yapan din görevlilerimiz de toplumuzun kültürel gelişimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Din görevlilerimiz, verdikleri dini eğitimler ve ibadetlerde yaptıkları imamlık görevlerinin yanı sıra, cami dışında da toplumun her kesiminden  vatandaşlarımızın fikir danıştığı, bilgi edindiği  şahsiyetlerdir. Zaten toplumumuzdaki herkes din görevlilerinin sadece namaz kıldırıp vaaz vermekten çok daha öte toplumda bir çok görev üstlendiğini bilmektedirler. Bu vesile ile , Uşak'ta görev yapan Diyanet Teşkilatı mensuplarının Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik eder, görevlerinde başarı, yaşantılarında esenlikler dilerim” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ