Uşak Ufuk
19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 İl Özel İdaresi’ni ziyaret etti
22 Kasım 2018 Perşembe 08:45

İl Özel İdaresi’ni ziyaret etti

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İl Özel İdaresi’ni de ziyaret etti.

 Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İl Özel İdaresi’ni de ziyaret etti. Vali Funda Kocabıyık, İl Özel İdaresini ziyaret etti. Vali Funda Kocabıyık, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı'dan Uşak İl Özel İdaresinin çalışmaları hakkında brifing aldı. Ziyarette, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Çakar, Hukuk Müşaviri İsmail Pala ve Birim müdürleri ile bir araya Vali Funda Kocabıyık’a İl Özel İdaresi ziyareti sırasında İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar eşlik etti. 

“Bir çok alanda gerçekleştirdiği yatırım ve faaliyetlerle illerimizin kalkınmasına çok

önemli katkılar sağlamaktadır”

Ziyaret sırasında bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Yerel yönetimlerimizin en önemli kurumlarından olan İl Özel İdareleri ağırlıkla köylerimizde olmak üzere il genelinde, eğitimden spora, turizmden çevreye, kırsal altyapıdan tarıma bir çok alanda gerçekleştirdiği yatırım ve faaliyetlerle illerimizin kalkınmasına çok önemli katkılar sağlamaktadır. Uşak İl Özel İdaresi de özellikle 2005 yılında yürürlüğe giren 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunundaki görev ve yetkilerini kullanarak, yine 2005’ten bu yana uygulanmakta olan KÖYDES projesinin de katkılarıyla köylerimizde çok önemli yatırımlara imza atmıştır. Bu süreçte,  köylerimizin yol, içmesuyu ve kanalizasyon gibi birçok altyapı sorununu hızlı bir şekilde çözen Uşak İl Özel İdaresi, Devletimizin, köylerimizin yaşam standardını şehirler seviyesine çıkarmak olarak belirlediği temel hedefe önemli ölçüde yaklaşmış durumdadır” dedi. 

Yaşam standardını daha da yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz

Vali Funda Kocabıyık,  “Elbette yapılan bu çalışmaları yeterli görmüyoruz. Bu nedenle köylerimizdeki  yaşam standardını daha da yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu amaçla, kurulum çalışmalarına başladığımız yeni asfalt plentimiz ile bundan sonra ağırlık vereceğimiz köy yollarımızı sıcak asfalt ile kaplama projelerimiz ile  önemli bir adım daha atmış olacağız. Bunun yanında yıllardır yürütülmekte olan tarımsal desteklerimizle köyde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik olarak da kalkınmasına yardımcı olmaktayız.  İl Özel İdaremizin karar organı olan İl Genel Meclisimizin Uşak’ın gelişimi için alacağı kararlar doğrultusunda birlikte uyum içerisinde çalışarak ilimizi daha da kalkındırmaya devam edeceğiz.  Bu vesile ile şimdiye kadar yapılan yatırımlara imza atan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve Meclis üyelerine, İl Özel İdaremizin Genel Sekreteri Ömer Kalaylı ve çalışma arkadaşlarına yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ