Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Kent park projesine destek verecek
17 Nisan 2018 Salı 08:48

Kent park projesine destek verecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Uşak’taki iş adamlarıyla bir araya gelmek, kentteki yatırımları yakından incelemek ve yürütülen kurum çalışmalarını kapsamlı bir şekilde görmek üzere Uşak’a geldi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Uşak’taki iş adamlarıyla bir araya gelmek, kentteki yatırımları yakından incelemek ve yürütülen kurum çalışmalarını kapsamlı bir şekilde görmek üzere Uşak’a geldi. Ağbal, kentte belediyecilik anlamında önemli hizmetler yapıldığını vurguladı.

Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretlerinde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal Uşak’ın iyi bir seviyede olduğunu belirtti. Şehirde girişimcilik ve sanayicilik anlamında köklü bir birikim olduğunu kaydeden Bakan Naci Ağbal Uşak Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların da şehri değiştirdiğine işaret etti. AK Parti hükümetinin en büyük emelinin hizmet etmek olduğunu dile getiren Bakan Ağbal, “Vatandaşın beklemediği, hayal etmediği hizmetleri bile artık normal hizmetler haline getirdik. Bununla birlikte gönül köprüleri kuruyor, halkımızın derdini dert ediniyoruz.” diyerek Türk halkının hizmetleri gördüğünü ve Uşak’ta da belediyeciliğin en iyi şekilde yaşatıldığını ifade etti. Ağbal, “Belediye Başkanımızla iftihar ediyoruz. Bugün burada çalışmalarını gördük. Gerçekten AK Parti Belediyeciliğinin mührünü Uşak’a vurmuş.” açıklamalarında bulundu. Türkiye’nin sanayiden konut ve ticari alana dönüşümün ilk örneği olan ve yatay mimarisiyle dikkat çeken Kentsel Dönüşüm projesinin kente değer kattığının altını çizdi.

KEMALÖZ PAZAR YERİ BAYBURT’A TAŞINIYOR

Ziyaretinde Belediye tarafından yapılan yatırımlar hakkında detaylı bilgi alan Bakan Naci Ağbal, Uşak’ta yapılan yatırımlara hayran kaldı. Bayburtlu olan Ağbal, Kemalöz Pazaryerini çok beğenerek, Bayburt’un da böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Danışmanına dönen Ağbal Bayburt’ta da yapılması için görsel dokümanları alın talimatı verdi.

KENT PARK MALİYE BAKANI AĞBAL’IN DESTEĞİYLE HIZ KAZANACAK

Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yaptığı sunumda projeleri tek tek değerlendiren Naci Ağbal, Kent Meydanı projesinde hayli yol kat edildiğini, şehir insanın böyle nefes alan projelere ihtiyaç duyduğunu söyledi. Ağbal projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için tam destek belediyenin yanında olduğunu ifade etti. Bakan Ağbal şöyle devam etti: “Daha önce Başkan Bey’le Bakanlıktaki görüşmemizde bu proje hakkındaki heyecanını görmüştüm. Şimdi ise ne kadar güzel işlere imza attığınızı görüyorum. İçişleri Bakanı ile görüşeceğim şehre değer katan bir alan ortaya çıkaracağız İnşallah. Kentsel dönüşüm alanınızı yolda gördüm ve arkasında devasa bir alan varmış. Yatay mimari ile çok güzel bir merkez olmuş. Uşak’a sanayi kenti olduğu için her zaman önem veriyorum. İmalat sanayisi bizler için ayrı bir anlam ifade ediyor. Sanayimizin gelişimi adına hükümet olarak yatırım teşvikleri veriyoruz. Bu sanayiler kalkınmanın anahtarı konumunda ve Uşak’ın da destekçisiyiz.”

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ