Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Muhtarlarla bir araya geldi
23 Ekim 2018 Salı 07:52

Muhtarlarla bir araya geldi

Uşak Valisi Salim Demir, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Özmerkez’deki İl Genel Meclisi Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi ve burada muhtarların daha önceki eğitimlerde aldığı sertifikaları teslim edildi.

Uşak Valisi Salim Demir, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Özmerkez’deki İl Genel Meclisi Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi ve burada muhtarların daha önceki eğitimlerde aldığı sertifikaları teslim edildi. Uşak Valisi Salim Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın ve kentteki muhtarların katıldığı toplantıda Açık Kapı Projesi’ndeki faaliyetlerle ilgili de genel bir bilgi verildi. Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Mehmet Nacar, “19 Ekim 1829, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gündür ve 2015 yılından itibaren “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmiştir. Muhtarlıklarımız halkın sesi, bizlerin de mesai arkadaşı, mahalle ve köylerdeki gözümüz ve kulağımız olmaktadır. Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle köylerin, mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza bu özel gün vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum. İlimiz ve İlçelerimizde ülkemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum. Bizimle ilgili tüm talep ve beklentilerinizde elimizden gelenin bir fazlasını yapmaya gayret edeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi. 

UŞAK VALİSİ SALİM DEMİR, MUHTARLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Mehmet Nacar’ın ardından bir açıklama yapan Uşak Valisi Salim Demir, muhtarların toplum için önem taşıdığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önemden dolayı 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edildiğini söyledi. Uşak Valisi Salim Demir, “Devlet ile millet arasında bir köprü vazifesi gören muhtarlıklarımız, hizmet ve yatırımların en etkin şekilde yapılmasını sağlanın yanında vatandaşlarımızın Devlete ulaşabildiği en yakın kapısıdır. Muhtarlarımız, seçildikleri mahalle veya köylerde yaşayan vatandaşları en yakından tanıyıp sosyal hayat dengesinin kurulmasında büyük bir rol üstlenmektedir.  Toplumsal yaşantımızda her zaman büyük bir öneme sahip olan muhtarlarımız özellikle son 16 yıldır yapılan düzenlemeler ve desteklerle özlük haklarındaki önemli iyileştirmelerin yanında, itibarları ve toplum içerisinde kabul görmeleri ile ilgili çok önemli mesafeler kaydedildi ve kaydedilmeye devam ediyor. Bu itibar ve kabul görmenin en güzel örneği de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin her köşesinden muhtarlarımız sık sık  Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde misafir etmesidir. Bizim de sıklıkla gerek köylerimizde gerekse Uşak Valiliğinde bir araya geldiğimiz muhtarla istişarelerde bulunarak mahalle ve köylerimiz ile buralarda yaşayan vatandaşlarımızın  durumlarını öğreniyor, taleplerini dinleyip değerlendiriyoruz. Aynı şekilde Devletimizin gerçekleştirdiği yatırım ve faaliyetlerin akıbetini ve sonuçlarını da en iyi ve en hızlı şekilde muhtarlarımızdan öğrenmekte; vatandaşlarımıza ileteceğimiz konuları da aynı şekilde muhtarlarımız vasıtasıyla gerçekleştirmekteyiz.

 Öte yandan, yapılan yerel seçimler sonucunda vatandaşların oyları ile seçilen muhtarlarımız, demokrasinin de vazgeçilmez unsurlarındandır. Seçim heyecanın en güzel şekilde yaşayan ve yaşatan muhtarlarımız, seçildikten sonra da köy bütçesinin planlanmasında, yatırımların gerçekleştirilmesinde etkin rol almaktadır. Ülke olarak topyekun kalkınmamızda önemli görevler üstlenerek, bu amaçla köye veya mahallesi ile Devlet kurumları arasında mekik dokuyan; vatandaşların dirliği ve birliği için çabalayan ve Devletimizi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olan muhtarlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş olan tüm muhtarlarımızı rahmetle anıyorum. Daha önceki dönemlerde muhtarlık yaparak milletimize hizmet etmiş olan muhtarlarımıza daha sağlık ve afiyet diliyorum, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum” dedi.  HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ