Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Tanıtım toplantısı yapıldı
07 Mayıs 2018 Pazartesi 09:56

Tanıtım toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde hayata geçirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen "Sıfır Atık Projesi", Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde hayata geçirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen "Sıfır Atık Projesi",  Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Vali Salim Demir, toplantının açılışında yaptığı konuşmada projenin önemine değindi.

Değeri olmayan hiçbir şey yok. Projenin çevre boyutu olduğu gibi ekonomik bir kazanımı da söz konusu

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istediklerini belirten Vali Salim Demir, "Çevreyi korumak amacıyla atıkların geri dönüşümünü sağlayarak bertaraf etmek ve her konuda israfı önlemek istiyoruz. Değeri olmayan hiçbir şey yok. Projenin çevre boyutu olduğu gibi ekonomik bir kazanımı da söz konusu. Bize emanet edilen çevreyi gelecek kuşaklara sorunsuz ulaştırmak zorundayız. Burada büyük bir sorumluluğumuz var. Bu arada projenin Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülmesinin de kadınlarımızın bu işe ciddi bir şekilde sahip çıkmasının gerekliliğini bize anlattığını düşünüyorum” dedi. 

sıfır atık projesinin sistemi kurularak uygulamasının süreklilik kazanması gerekmektedir

Uşak Valisi Salim Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Aynı şekilde Uşak’ta da eşim Nezahat Demir hanımefendi bu projede çok ciddi bir emek sarf etti. Onun şahsında tüm kadınlarımıza da özellikle Uşak adına ve proje adına gösterdikleri emekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu projenin devamını sağlamak için hepimizin mutlaka ama mutlaka işin içinde olması gerekiyor. En başta tüm belediyelerimiz. kamu kurum ve kuruluşlarımız. tüm evlerimizde, sanayi tesislerimizde, tarım işletmelerimizde sıfır atık projesinin sistemi kurularak uygulamasının süreklilik kazanması gerekmektedir" dedi. 

Proje ile ülkemizin hızlı büyümesine katkı sağlamak ve çevre sorunlarını minimize etmek istiyoruz

Proje hakkında bilgi veren Çevre Şehircilik İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk de "İçinde bulunduğumuz yüzyıl birçok teknolojik imkanı insanlığın hizmetine sunarken bir yandan da insanlığın ortak değeri olarak kabul edilen çevreden geri getirilmesi zor hatta imkansız olan değerleri de alıp götürmektedir. Proje ile ülkemizin hızlı büyümesine katkı sağlamak ve çevre sorunlarını minimize etmek istiyoruz." dedi. Gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra, proje paydaşı kurum ve kuruluşların amirleri katıldı. Toplantı konuşmaların ardından yapılan sunumlarla sona erdi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ