Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Uşak OSB’de üretiyorlar
26 Haziran 2018 Salı 11:33

Uşak OSB’de üretiyorlar

Türkiye’nin ve dünyanın peynir anlayışını değiştiren ve Uşak OSB'de üretim yapan Muratbey, “Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri 2018”den birincilik ödülü ile döndü.

Türkiye’nin ve dünyanın peynir anlayışını değiştiren ve Uşak OSB'de üretim yapan Muratbey, “Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri 2018”den birincilik ödülü ile döndü. 12. kez düzenlenen ve süt ürünleri endüstrisindeki enbaşarılı ürünlerin değerlendirildiği yarışmada Muratbey, kendi buluşu olan Burgu peyniri ile dünya çapındakifirmaların arasından sıyrılarak“En iyi Peynir” ödülünün sahibi oldu. Uluslararası alandaen itibarlı kongrelerden biri olan ve dünyanın önde gelen markalarının katılım sağladığı Küresel Süt Ürünleri Kongresi, her yıl Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri’ne (World Dairy Innovation Awards) ev sahipliği yapıyor. Yenilikçive mükemmel ürünlerin değerlendirildiği yarışmada bu yıl Muratbey, yenilikçiürünü Burgu peynirinin yurt dışına ihraç edilen ismi“Helix Cheese”markasıyla Türkiye’yi temsil etti.  Elemeler sonrasında finaldeki üç isimden birisi olan Muratbey, dünyaca ünlü rakiplerini geride bırakarak “En İyi Peynir” kategorisinde birinciliği elde etmeyi başardı. Törende En İyi Peynir ödülünü Muratbey adına Yönetim Kurulu Üyesi Murat Erol aldı.  

‘‘Muratbey’inbuluşu Burgu,Türkiye’nin gururu’’

Amerika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere ihracat yapan Muratbey, ihracat yasağının kalkması sonrasında izin alabilen sayılı firmalar arasında bulunmayı başararak, ihracat ağına Avrupa Birliği ülkelerini de ekledi. Muratbey, Türkiye’de ve dünyada peynirin gelişimine yön vermeye ve lezzetli peynirlerini dünya sofralarına ulaştırmaya devam ediyor. Dünya çapındaki başarılarına ve ödüllerine bir yenisini daha ekleyen Muratbey’in Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erolkonuyla ilgili; “Muratbey olarak kendi alanında ve dünya çapında tek olan kaliteli, lezzetli ve inovatif ürünlerimizi dünya pazarlarıyla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kendi icadımız olan ve Türkiye’de Burgu Peynir olarak sunduğumuz ürünümüzü dünyaya Helix markasıyla lanse ettik ve birçok ailenin sofrasına lezzet kattık. Bu yenilikçi ürünümüz ile süt sektörünün dünya çapında itibarı yüksekorganizasyonlarından biri olan“Dünya Süt Ürünleri İnovasyonuÖdülleri”nde“En iyi Peynir” kategorisinde birinci olduk. Özellikle süt ve süt ürünlerinde oldukça başarılı olan ülkelere ürünlerimizi ulaştırarak, dünya peynirleriyle yarışıpbirincilik ödülünü kazanmamız bizler için milli bir gururoldu’’ dedi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ