Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Uşak’ı gezdiler
26 Ekim 2018 Cuma 08:58

Uşak’ı gezdiler

Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve idarecileri Anadolu Üniversitesi İl Temsilcisi Öğr Gör Ahmet Mıdık”ın ev sahipliğinde “Anadolu Üniversiteliler Uşak Buluşmasında” Uşak Nest Hotelde biraraya geldiler.

Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve idarecileri Anadolu Üniversitesi İl Temsilcisi Öğr Gör Ahmet Mıdık”ın ev sahipliğinde “Anadolu Üniversiteliler Uşak Buluşmasında” Uşak Nest Hotelde biraraya geldiler. Nest Hoteldeki kahvaltılı toplantı sonrasında iki gün boyunca Uşak”ın tarihi ve turistik mekanlarını da gezme fırsatı da yaratılansözkonusu etkinlikte, Ulubey Kanyonları, Blandus Antik Kenti, Clandıras Köprüsü, Taşyaran Vadisi, Uşak Belediyesine ait Dokur Evi, Kent Tarihi Müzesi,  At Çiftliği; Atatürk Evi, Uşak Müzesi, Avgan Kanyonları, Uşak Üniversitesi Kampüsü gibi bir çok yeri gezme fırsatı buldular. Uşak Belediyesinin rehber ve araç desteği yaptığı bu etkinlik konukların büyük taktirinive beğenisini kazandı. Etkinliğin ilk günü akşamında verilen yemekte ise Anadolu Üniversiteliler Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan”labiraraya geldiler.Bu yemekte ev sahibi olarak Öğr gör Ahmet Mıdıkbir konuşma yaparak, konuklara bu etkinlik sayesinde Uşak”ı tanıtma fırsatı bulduklarını, destek ve yardımları için Uşak Belediye Başkanına teşekkür ederek bir kentte birlik ve beraberliğin ne derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Uşak”ın ilkler kenti olduğunu, Uşak Belediye Başkanının Anadolu Üniversitemize, Üniversitelilere ve kendilerine değer verdiğini ve bu kapsamda da konuklarla birlikte olduğunu, Uşak”da çok güzel ve anlamlı hizmetler yaptığını, Uşak”ın çehresini değiştirdiğini ifade ederek organizasyon yeteneği çok güçlü olan Anadolu Üniversitesinin bir çalışanı olarak yapılan bu hizmetleri taktirle karşıladıklarını, öğrenci kulüpleri marifetiyle Belediye Başkanımızın destekleriyle Uşak”da çok güzelve,anlamlı sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirterek konuklara bu buluşmaya katıldıkları için teşekkür etti. Daha sonra Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  söz alarak yaptığı konuşmasında, konuklara “Hoş Geldiniz” diyerek Uşak hakkında kapsamlı bir açıklama yaparak Ahmet Mıdık Hocanın çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını, bu güzide konukları kendisiyle buluşturduğunu, Uşak”ın ilkler kenti olduğunu ayrıca çok önemli bir konuma da sahip olduğunu ancak yeterince tanınmadığı ve tanıtılamadığını vurgulayarak bu etkinliğin kentin tanıtımına büyük katkısı olacağına inandığını söyleyerek her zaman kapılarının Anadolu üniversitelilere açık olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanının konuşmasının ardından konuklar ayrı ayrı söz alarak Uşak Buluşması” etkinliğinden çok memnun kaldıklarını, Uşak”ın bu derece potansiyeli olduğunu yeni öğrendiklerini, Uşak”ın yerel hizmetler bakımından bir hayli gelişmiş olduğuna bizzat tanık olduklarını Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a ve meslektaşları olan Öğr Gör Ahmet Mıdık”a ayrı ayrı konukseverlikleri için teşekkür ve şükranlarını sunduklarını ifade ettiler. Öğrenci, mezun ve kulüp üyelerinin de ve bazı Uşak Üniversitesi öğretim elemanlarının da eşlik ettiğiprogramın ikinci gününde Anadolu Üniversiteliler Uşak kent Parktaki ağaçlandırma alanında “Bir Dikili Ağacın Olsun” kampanyasına katılarak hatıra ağaçları diktiler. Konuklar ayrıca Uşak Üniversitesi kampüsünü de ziyaret ederek yetkililerden üniversite hakkında bilgiler aldılar. Konuklar tarhana ve keşkek ikramının ardından ayrıldılar. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ