Uşak Ufuk
26 Haziran 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Uşak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı
30 Ekim 2018 Salı 08:44

Uşak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda yapılan kutlama etkinlikleri, Vali Salim Demir ve Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende kısa bir konuşma yapan Uşak Valisi Salim Demir, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta büyük bir coşku içerisinde kutlandığını dile getirdi.  

Kurtuluş Mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla

 yürümeye devam etmiştir

Uşak Valisi Salim Demir, “Tarih sahnesine çıktığı günden bu yana bulunduğu coğrafyada huzur ve barış içinde yaşamayı başarmış ender milletlerden olan Türk Milleti, bu devlet tecrübesini ve diğer topluluklara örnek olan hayat felsefesini günümüze kadar taşımıştır. Vatanın bütünlüğüne, bayrak ve bağımsızlığına kast edenlere cevap vermek noktasında Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde büyük bir Kurtuluş Mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla yürümeye devam etmiştir. Bugün de 29 Ekim 1923 yılında tüm dünyaya ilan edilen Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kuruluşundaki heyecan ve gururu aynı ruh ve hissiyatla 95. yılında yeniden idrak etmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız. Dönemin en güçlü devletlerini topyekûn bir mücadele ile bertaraf ederek bu hareketi milli bir şahlanış haline döndüren Türk Milleti bu zaferi Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak taçlandırmıştır” dedi. 

 Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün de bağımsızlık ve toprak bütünlüğünden taviz vermeden dimdik ayakta durmaktadır

“Türlü yokluklar ve imkânsızlıklar içinde yürütülen mücadelede bu aziz Millet, birlik ve beraberlikle kenetlenmiş, kanıyla canıyla bağımsızlığına sahip çıkarak şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandırmıştır” diyen Uşak Valisi Salim Demir, şöyle devam etti: “Çağın gerektirdiği büyük kalkınma hamlelerini kısa sürede gerçekleştiren ve halkıyla bütünleşerek muasır medeniyet yolunda kararlı adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün de bağımsızlık ve toprak bütünlüğünden taviz vermeden dimdik ayakta durmaktadır”. . Uşak Valisi Salim Demir, “Şanlı tarihimizin hiçbir döneminde içeriden ve dışarıdan devletimize karşı yöneltilen saldırılar cevapsız kalmadığı gibi tüm bu saldırılardan farklı olarak kendi halkına kurşun sıkan ihanet çetesinin 15 Temmuz kalkışması da karşılıksız ve cezasız kalmamıştır. Devletine ve bayrağına bağlı vatansever Türk Halkı belki de hiçbir millete nasip olmayacak bir cesaret ve kahramanlıkla tanka, uçağa ve ağır silahlara karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın basiret ve dirayetiyle hain darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bizler, bu muhteşem coğrafyada zengin bir kültür mirasının sahibi, doğusundan batısına kuzeyinden güneyine yüzyıllardır yaşadığı topraklarda millet olmanın, bir ve beraber olmanın gücüyle bugün dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktayız. Elde edilen bu başarının sürdürülmesinde birer vatandaş olarak hepimizin sorumlulukları bulunmaktadır. Bu nedenle elbirliği, işbirliği ve gönül birliği içinde her zamankinden çok çalışmalı, Cumhuriyet rejiminin sağladığı demokratik özgürlükler ortamında, ahengimizi bozmaya çalışanlara karşı, bu bereketli coğrafyanın nimet ve imkânlarının kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bu vesileyle 15 Temmuzda devletine, bayrak ve bağımsızlığına kasteden hainlere bir ve beraber olarak topyekun karşı koyan aziz milletimizi, bu uğurda canını veren kahraman şehit ve gazilerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan milli mücadelenin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın, yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Kutlama programı halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.  HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ