Uşak Ufuk
20 Haziran 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Uşak’tan törenle uğurlandı
06 Kasım 2018 Salı 08:29

Uşak’tan törenle uğurlandı

3 Temmuz 2017 tarihinde ilimizde göreve başlayan Vali Salim Demir, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

3 Temmuz 2017 tarihinde ilimizde göreve başlayan Vali Salim Demir, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Vali Salim Demir için valilik binası önünde düzenlenen uğurlama töreninde il protokolü, valilik çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundu. Uğurlama için hazır bulunanlarla tek tek tokalaşan Vali Salim Demir, Valilik Binası ve 15 Temmuz Şehitler Meydanında da toplu fotoğraf çekilmesinin ardından uğurlamaya katılanlardan helallik istedi. Salim Demir, kentten ayrılmadan önce usak.gov.tr adresi üzerinden bir açıklama yaptı. Salim Demir, “Milletine ve memleketine aşıkların, ilklerin şehri kadim bir tarih ve kültürün beşiği Uşak ilimizde görev yapmanın huzur ve mutluluğu ile buradaki vazifemi tamamlamış bulunmaktayım. Uşak’a atandığım ve göreve başladığım ilk günden itibaren milletime ve devletime, elbirliği, işbirliği ve gönül birliğiyle hizmet etme heyecanıyla kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve siz kıymetli vatandaşlarımın destek ve dualarıyla birlikte bu şehirde hep beraber çok önemli işlere imza attığımıza inanıyorum. Köklü tarihi ve medeniyeti ile kendisine gönülden bağlayan; misafirperver insanı, eşsiz doğası ile bu kadim şehirden ayrılmanın hüznünü de yaşadığımı ifade etmek isterim” dedi. 

“Şehitlerimizin ailelerine, kahraman gazilerimize, yoksula, yalnız olmadıklarını her fırsatta gösterdik”

Salim Demir, açıklamasına şöyle devam etti: “30 yıllık mülki idare amirliği görevimi, cennet vatanımızın çok değişik şehirlerinde icra etme şerefine nail oldum. Bununla birlikte, Vali olarak Uşak’ta geçirdiğim süresini hep hayırla ve güzelliklerle hatırlayacağım. İlimizde görev yaptığım sürede dinamiklerimizi harekete geçirerek; şehrimizin gelişmesine, kalkınmasına ve tanıtımına ağırlık vermeye çalıştık. Şehitlerimizin ailelerine, kahraman gazilerimize, yoksula, yalnız olmadıklarını her fırsatta gösterdik. Uşakla bütünleşmelerini sağlamaya çalıştık, misafirleri olduk, misafirliklerinden şeref ve huzur duyduk... İl Merkezimize, ilçelerimize ve en uzak köyümüze kadar vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltecek hizmetleri götürmeye gayret ettik. Gayretimize katkı sağlayan, mesai mefhumu gözetmeksizin burada bulunduğum sürede bu şehre kıymet veren çalışmalarımızda yanımızda olan tüm mesai arkadaşlarıma ve Uşak’ta yaşayan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu vesile ile şahsıma güzel şehrimiz Uşak’ta Vali olarak hizmet etme imkânını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız, dönemin Başbakanı ve İçişleri Bakanımız olmak üzere, Bakanlarımıza ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum. Halka hizmet Hakka hizmet düsturundan hareketle, bizlere siz kıymetli hemşehrilerime hizmet etme fırsatı veren Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Uşak’ta bizleri bağrına basan, bizleri kendinden birisi gibi kabul eden tüm kardeşlerimden de helallik diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Uşak’ta görev yapmış olmanın şerefiyle tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.  HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ