Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Yetimler Eskişehir gezisine uğurlandı
01 Mayıs 2018 Salı 08:12

Yetimler Eskişehir gezisine uğurlandı

Uşak Belediyesi ile İHH İnsani Yardım Vakfı ve Ebrar İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Uşak Şubeleri ortaklığında Eskişehir’e yetimler için gezi programı düzenlendi.

Uşak Belediyesi ile İHH İnsani Yardım Vakfı ve Ebrar İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Uşak Şubeleri ortaklığında Eskişehir’e yetimler için gezi programı düzenlendi. Yetim çocuklar ve anneleri Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal tarafından uğurlandı.

 Uşak Belediyesi adına konuşan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal,

 desteklerin süreceğini kaydetti

Yetimlerin ve annelerinin Eskişehir’de güzel bir gün geçirmesi adına İHH Vakfı ve Ebrar Derneği’nin ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında düzenlediği gezi programının ulaşım konusundaki destekçisi Uşak Belediyesi oldu. Daha önce de Çanakkale, Bursa, İstanbul gibi çeşitli tarih ve kültür gezisi taleplerini hayata geçiren Uşak Belediyesi ‘yetimler gülsün, dünya gülsün’ sloganıyla kendilerine ulaşan talebi talimata dönüştürdü. Gerekli desteğin sağlanmasıyla proje paydaşı olan Uşak Belediyesi adına konuşan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, desteklerin süreceğini kaydetti.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANYARDIMCISI İSMAİL ÜNAL: ONLARIN BİR TEBESSÜMÜ HER ŞEYE BEDEL

Yetimleri ve ailelerini Uşak Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal uğurladı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan sabah saatlerinde hareket eden gruba hayırlı yolculuklar dileyerek Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın selamlarını ileten Ünal, “Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 90 tane yetimimizi ve annelerini Eskişehir’e yolcu ediyoruz. İHH Vakfı ve Ebrar Derneği’nin Uşak Şubesi tarafından bu talep geldiğinde Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan da destek sözü verdi. Bu tarz taleplere belediye olarak her zaman açığız. İnşallah güzel bir gün geçirmelerini diliyoruz. Yetim gülerse dünya güler. Onların yüzlerinde oluşacak bir tebessüm bizlerin mutluluğu olacaktır. Bu her şeye bedel.” dedi.

AKKAŞ: YETİME SAHİP ÇIKAN CENNETLE MÜJDELENMİŞTİR

Her yıl İHH tarafından 1 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında Yetim Dayanışma Günleri kutlandığını ve dünyanın her tarafında çeşitli çalışmalar yapıldığını belirten Ebrar İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Uşak Şubesi Başkanı İbrahim Akkaş, Uşak’ta da yetimlere yönelik faaliyetler gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu kapsamda her yıl farklı illere geziler düzenlediklerini ifade eden Akkaş, “Yetimlerimizi daha önce İzmir’e, Manisa’ya ve Afyonkarahisar’a götürmüştük. Bu sene de nasip olursa anneleriyle birlikte Eskişehir’e götüreceğiz. Gençlerimize orada Balmumu Müzesi, parklar ve benzeri yerleri tanıtacağız. Belediyemize bizlere otobüs desteği sağladıkları için teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu. Yetimi koruyan kişinin hadis-i şerifte cennetle müjdelendiğini hatırlatan Akkaş, “Onların başını okşamanın hem bu dünyadaki hem de ahretteki karşılığını bildiğimiz için hassasiyet sahibiyiz.” diye konuştu.

HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ