Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 Yürüyen gençler Uşakta
29 Mayıs 2018 Salı 09:59

Yürüyen gençler Uşak'ta

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışırken haksızlığa uğrayarak işten çıkarıldıkları iddiasıyla 'Herkes İçin Adalet' yürüyüşünü gerçekleştiren Serhan Korkmaz ve Ali Ünlü Uşak'a geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışırken haksızlığa uğrayarak işten çıkarıldıkları iddiasıyla 'Herkes İçin Adalet' yürüyüşünü gerçekleştiren Serhan Korkmaz ve Ali Ünlü Uşak'a geldi. 
Bugün sabah saatlerinde Uşak'a giriş yapan ikili şehir girişinde İhlas Haber Ajansı Muhabirine açıklamalarda bulundu. Yürüyüşe haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını kamuoyuna duyurmak için başladıklarını söyleyen Ali Ünlü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı adalet yürüyüşünü anımsatarak kendilerini en iyi bu yürüyüşü yapanların anlayabileceğini vurguladı. Ünlü; " Adalet adalet diye bağırıp kendi kurumları içerisinde, sosyal belediye diye tabir ettiğimiz CHP'nin iktidar olduğu belediyelerde adalet kavramının ikinci plana atılması bizi bu yürüyüşte daha çok hızlandırdı. Biz ekmeğimizin emeğimizin peşindeyiz, biz herhangi bir siyasi partinin oy kaybı olsun, oy kazansın diye bu yola çıkmadık. Ben CHP'de yöneticilik yapmış bir insanım. Gönül ister ki adalet bürokrasideki makamlara mevkilere göre belirlenmesin, siyasi dirsek temaslarına göre belirlenmesin. Burada ekmeğinden olan işçiler var. Evlerine ekmek götüren insanlarız. Bir sorun, bir dinleyin. Beni suçluyorlar, gördüğüm usulsüzlüğü söylemişim diye bana cephe aldılar. Benle hiç sorunu problemi olmayan insanlar sırf bürokrasiyle iyi geçinmek için bana cephe aldılar. Ama destek veren insanlar daha çok. O kadar çok ki biz bu yürüyüşün sonunda bize gelen destek mesajlarını arkadaşların izni doğrultusunda CHP ile paylaşacağız" şeklinde konuştu. 
Birlikte yürüdüğü arkadaşıyla işten çıkarılma sebebinin tamamen farklı olduğuna değinerek sözlerine başlayan Serhan Korkmaz belediyeden çıkarılma sürecinden bahsetti. Konuyla ilgili yasal süreci başlattığını söyleyen Korkmaz konuşmasına şu ifadelerle devam etti; " Kim suçlu kim suçsuz, kim haklı kim haksız bunu herkes görecek. Adalet diye yürüdük, beraber yürüdük. Adaleti bırakın sesimizi bile duyuramadık. Günlerce kapılarında yattık mesajlar attık. Ben CHP'nin bütün MKYK üyelerine mail attım, birkaç milletvekiline yazdım, problem nedir diye arayıp beni dinledikten sonra hiçbir şekilde ilgilenmediler. Biz adalet istediğimiz zaman derdimizi bile dinlemiyorlar. Beş gündür yollardayız bizi hiçbir şekilde arayan soran olmadı. Halkımız sağ olsun bize destek veriyor. Bu konunun bir an evvel çözülmesini istiyorum." 
Ali Ünlü'nün babası Davut Ünlü ve anne Gülşah Ünlü evlatlarına kiraladıkları araçla destek veriyor. Onları gittikleri güzergahta takip eden anne baba geceleri çadır kurarak ve yemeklerini yaparak konaklama ve beslenme ihtiyaçlarını gideriyor. Konuyla ilgili olarak konuşan Baba Ünlü çocuklarının haksızlığı uğradığını iddia ederken onlar için destek istedi. Kendilerini yandaş diye tabir edilen basına demeç vermekle suçladıklarını belirten Baba Ünlü; "Siz de gelin, sorun, bunlar niye yürüyorlar. Bir haber kanalına da mail attık, gelsinler onlara da derdimizi anlatalım. Çocuklarımızın ekmeği için, 10 yıllık emekleri var onun içi yürüyorlar, biz de onlara destek veriyoruz. Benim kamyonum var kamyonu garaja park ettim geldim. Kendi imkanlarımızla yürüyoruz." Dedi. 
Dertlerini İzmir'de kimseye anlatamadıklarını söyleyen Anne Ünlü ; " Artık Ankara'ya anlatacağız oraya gideceğiz. Babasıyla iki gün belediyenin önünde bekledik Aziz beyle bizi kimse görüştürmedi. Oradaki güvenlikler 'Sizi azarlar sizinle konuşmaz' dediler. Her kapıyı çaldık bir sonuç alamadık. Bu vatandaşın ne sorunu var da buralarda sürünüyor diye kimse demedi. Benim çocuğum 3-4 kişinin haksızlığına uğradı. Bizim ne derdimiz var, bu sıcakta hepimiz işimizi gücümüzü bırakmışız yollara düşmüşüz. Ben 60 yaşında insanım, oğlum suçlu olsa oğlum suçlusun otur yerine diyemem mi?" ifadelerini kullandı. 
Beş gün önce İzmir'den yola çıkan grup 4 Haziran Pazartesi günü CHP Genel Merkezi binasının önünde basın açıklaması yapmayı planlıyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ