Uşak Ufuk
21 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ocak mesajları verdiler
13 Ocak 2020 Pazartesi 06:36

10 Ocak mesajları verdiler

10 Ocak mesajları verdiler

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Milletvekili Mehmet Altay, "Bağımsız ve özgür basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarındandır. 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde vatanına, bayrağına, milletine sevdalı gazeteciler ve basın kuruluşları, demokrasiden yana olarak takdir topladı. Ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine, demokrasi standartlarının artmasına katkı sunan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum." dedi.

 

milletin haber almasını ve bilgi

 edinmesini sağladığını, görevlerini başarılı bir şekilde yaptıklarını söyledi

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaptı. Basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan 212 Sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961 yılından itibaren 10 Ocak'ın Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını hatırlatan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, gazetecilerin her şartta milletin haber almasını ve bilgi edinmesini sağladığını, görevlerini başarılı bir şekilde yaptıklarını söyledi.

 

aynı zamanda halkın talep ve beklentilerini gündeme getirerek sorunların çözümüne katkı sunduklarını kaydetti

Gazetecilerin haber niteliği taşıyan olayları tarafsız, doğru ve hızlı bir şekilde halka ulaştırmanın gayreti içerisinde olduğunu belirten AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, aynı zamanda halkın talep ve beklentilerini gündeme getirerek sorunların çözümüne katkı sunduklarını kaydetti.

Bağımsız ve özgür basının demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından olduğunu vurgulayan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay,  "Şüphesiz kamuoyunun doğru, tarafsız, ahlak kurallarına uygun haber almasını sağlamak demokrasinin gereğidir. Ülkemiz, basın özgürlüğü konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almakta, gazeteciler herhangi baskı olmadan yaşanan gelişmeleri takip edebilmekte, olanları son teknolojik yollarla halkımıza ulaştırabilmektedir." dedi. 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe ve işgal girişiminde vatanına, bayrağına, milletine sevdalı gazetecilerin ve basın kuruluşlarının demokrasiden yana olduğunun altını çizen AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, "Darbe ve işgal girişiminin ilk anından itibaren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet yetkililerimizin yaptığı darbe karşıtı açıklamaları kamuoyuna aktaran gazetecilerimiz ve basın kuruluşlarımız, demokrasiden yana olarak büyük takdir topladı. Basınımızın ve basın emekçilerimizin hainlere karşı dik durması, milletimizin alanlarda tanklara siper olması, bombalanmaya rağmen TBMM Genel Kurulumuzun açık kalması sayesinde darbe ve işgal girişimi önlendi. Ülkemizin bölünmesini bekleyen tek dişi kalmış canavarların hevesleri kursağında kaldı. Bu duygu ve düşüncelerle doğru, dürüst, ilkeli ve tarafsız haber yapan; ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine, demokrasi standartlarının artmasına katkı sunan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum." diye konuştu.

UŞAK MİLLETVEKİLİ İSMAİL GÜNEŞ: BASIN TOPLUMUN ORTAK SESİDİR

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında, gazetecilerin gününü kutladı ve gazetecilerin toplumun sesi olduğuna vurgu yaptı.

Güneş, “Haberin, bilginin ve bilgi dolaşımının büyük önem kazandığı günümüzde, kitle iletişim araçlarının başında gelen görsel, işitsel ve yazılı basınımız, her türlü teknolojik gelişmeden faydalanarak yayınlarını başarıyla sürdürmektedir. Haberleşme, iletişim ve yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmelere paralel olarak basın-yayın araçları kendilerini sürekli yenilemekte ve medya mensuplarımız da mesleklerini çok daha modern imkanlarla icra etmektedirler” dedi.

Güneş, “Demokrasinin güçlenmesi açısından basın hürriyeti ne kadar önemliyse, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, haber yaparken kişilik haklarına ve özel hayatın gizliliğine dikkat etmek, ülke meselelerinin suhuletle çözülmesine katkı sağlama noktasında yapıcı bir rol üstlenmek, toplum hassasiyetlerini göz önünde bulundurmak ve ülkemizin aleyhinde çalışan mihrakların algı operasyonlarına alet olmamak da son derece önemlidir” ifadesini kullandı.

 

“GAZETECİLER TOPLUMUN SESİDİR”

Güneş, “Özverili bir biçimde çalışarak, birbirinden farklı birçok fikir ve düşüncenin özgürce dile getirilmesine, tartışma ve eleştiri ortamı oluşturulmasına, toplumun iç ve dış olaylar konusunda en kısa zamanda doğru ve gerçekçi bir şekilde bilgilendirilmesine, ülke ve kent yönetimiyle millet arasında köprü görevi ve kamuoyu oluşturulmasına vasıta olan gazetecilerimiz bir anlamda toplumumuzun sesidir.

Uşak’ımızın sosyal, siyasal, ekonomik ve iktisadi hayatına fikir ve öngörüleriyle katkı sunan, şehrimizi en güzel bir şekilde temsil eden basın mensubu ve gazeteci arkadaşlarımızın Gazeteciler Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum” şeklinde mesajına son verdi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.