Uşak Ufuk
27 Ekim 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 TEMMUZ MESAJI VERDİ
15 Temmuz 2019 Pazartesi 07:20

15 TEMMUZ MESAJI VERDİ

15 TEMMUZ MESAJI VERDİ

AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, mesajında; “Güçlü Türkiye’yi hep birlikte emin adımlarla yürüyerek, ilelebet yaşatacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan iki yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’nın bu hainliğini unutmadık, unutturmayacağız.

 

“HAİNLER, CUMHURUN BAŞKANINI, 

DÜNYA LİDERİ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞKANIMIZI HEDEF ALMIŞTIR” 

Tuğrul, “Anadolu’nun kapılarının açıldığı 1071’ de, İstanbul’ un fethi 1453’ te, I. Dünya Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı 1915’ te, İstiklal Savaşı’nda vatan ve millet bilinciyle bu kutsal vatanın ilelebet bizlerin olacağını tüm cihana kahraman ecdadımız açıkça ilan etmiştir. Kahraman milletimiz, 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde de aynı iman ve inançla canları pahasına aziz vatanımızı korudu. Alçak, hain FETÖ/PDY terör örgütü; milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını ve Cumhurun Başkanını, ümmetin umudunu, dünya lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanımızı hedef almıştır. Teröristler bu girişimle millî iradeyi saf dışı bırakmayı ve demokrasiyi, özgürlükleri engellemeyi hedefliyordu. Ancak basiretli ve ferasetli aziz milletimiz gönlündeki iman ve vatan aşkı ile gereken cevabı 15 Temmuz gecesi vermiş ve ilelebet de vermeye devam edecektir” diye konuştu. 

 

“YÜCE TÜRK MİLLETİ KAHRAMANLIK 

DESTANINA YENİ BİR SAYFA EKLEMİŞTİR” 

“15 Temmuz 2016 tarihinde vatan hainlerinin gerçekleştirmek istediği alçak darbe girişiminin ikinci seneyi devriyesinde; içimiz buruk, gözlerimiz yaşlı ve vicdanlarımız hala yaslıdır” diyen Tuğrul, şöyle söyledi: “Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi çağrısıyla yola çıkan Kahraman Türk Milleti iradesine sahip çıkmak için; tanklar, helikopterler, uçaklar ve en ağır silahlarla vicdansızca masum vatandaşlarımıza saldıran, üniforma giymiş vatan hainlerine karşı, Mehmet Akif Ersoy’un kahramanlığımızın destanı İstiklal Marşı’mızdaki ‘Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’ dizilerindeki çağrıdan feyz alarak, bu hain darbe girişimi başta Ömer Halis Demir gibi yiğitlerimizin ve kahraman milletimizin eşsiz mücadelesi ile engellemiştir. Tarihi destanlarla dolu necip milletimiz vatan hainlerine ve onların destekçilerine karşı 7’den 70’e hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır diyen ecdadın torunları olduğunu göstermiş ve geçmişi kahramanlıklarla dolu tarihine bir sayfa daha eklemiştir.”

 

“UŞAK HALKIMIZ GÜNDÜZ 

ÇALIŞIP, GECE VATAN VE 

DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTU” 

Tuğrul, “Fethullahçı Terör Örgütü, bu alçak darbe girişimiyle ipinin kimlerin elinde olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hain darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi şehrimiz Uşak’ta da vatan nöbetlerinde vatandaşlarımız gündüz çalışıp gece meydanlara çoluğuyla çocuğuyla koşmuştur. ‘Yeni Kapı Ruhu’ ile taçlanan vatan nöbetleri dosta güven düşmana korku vermiştir. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız hem dışarıdaki hem de içerideki hainlere hiçbir zaman milletçe fırsat vermeyeceğiz. Ruhunu 1 dolara satmış, hain örgütün mensubu olan alçaklar adaletin karşısına çıkarıldılar. Mahkemelerde sergiledikleri pişkinlikler ve ahlaksızlıklar ortada. Ne yaparlarsa yapsınlar adalet karşısında bu hainliklerinin bedelini ödeyecekler. Türkiye Cumhuriyeti’miz genç bir cumhuriyet olsa da kahraman milletimiz bin yıldır Anadolu’yu kanıyla, canıyla kendisine yurt edindi. Bundan sonra da yurdunu koruyup yüceltecek kudrete sahiptir” diye konuştu. 

 

“BAŞKANIMIZ ERDOĞAN’IN 

ÖNDERLİĞİNDE HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ” 

Tuğrul, şöyle devam etti: “Anadolu insanının samimiyetini ve cesaretini her daim görmek bizlere güç veriyor. 80 milyon vatandaşımızla Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ötekileştirmeden, başkalaştırmadan tek yürek olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. Muasır medeniyetlerin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bunu sonuna kadar hak eden aziz milletimizin aydınlık geleceği için çabalıyoruz, hep birlikte çalışıyoruz. Kahraman ecdadımızın bize emanet bıraktığı kutsal vatanımızda; huzurumuza, birliğimize, dirliğimize, güçlü Türkiye’ye kast eden hain, alçak teröristlerle ve yandaşlarıyla kararlı mücadelemiz devam ediyor, bitene kadar da devam edecektir”.

 

“ŞÜKRAN VE MİNNETLERİMİ SUNUYORUM” 

Tuğrul, “Ay yıldızlı al bayrağımıza kanlarıyla renk veren isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahraman şehitlerimizden, fedakâr gazilerimizden Allah, razı olsun. Bizlere bu kutsal toprakları vatan kılan ecdadımızı, 15 Temmuz’da canlarını feda eden 251 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum. 15 Temmuz’da yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle Gazilik şerefine mazhar olan 2 bin 193 Gazimize, fedakâr ailelerimize de minnetlerimi sunuyorum. Demokrasiye, milli iradeye vurulan bütün darbeleri ‘Unutmadık, Unutturmayacağız!’ ve 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Rabbim, hainlere bir daha fırsat vermesin. Aziz vatanımızda şanlı bayrağımız ilelebet var kılsın. Hain terör örgütünün askerlerine karşı mazlumların son kalesi bu Aziz Vatanın evlatları ve bu uğurda şehadet şerbetini içen, yüreği iman, sevdası bayrak olan tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarımıza sabırlar diler, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım. Emanetleri, emanetimizdir” dedi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.