Uşak Ufuk
20 Haziran 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18. Bölge İlleri UMKE eğitim ve tatbikatı gerçekleştirildi
24 Ekim 2018 Çarşamba 08:05

18. Bölge İlleri UMKE eğitim ve tatbikatı gerçekleştirildi

16-19 Ekim tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen, 18. Bölge İlleri UMKE eğitim ve tatbikatı, Vali Salim Demir'in iştirakleri ile gerçekleşti.

16-19 Ekim tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen, 18. Bölge İlleri UMKE eğitim ve tatbikatı, Vali Salim Demir'in iştirakleri ile gerçekleşti.

Uşak, Manisa ve İzmir UMKE ekiplerinin icra ettiği tatbikat programına Vali Salim Demir’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Sağlık Müdürü Sedat Kavas ve Kurum temsilcileri katıldı. 

Tatbikat öncesinde bir konuşma yapan Vali Salim Demir, “Savaşa barış zamanında hazır olmak ne kadar önemli ise aynı şekilde afetlere de afetler olmadan önce mutlaka ve mutlaka hazırlık yapılması gerekir. Bu hazırlıklar kapsamında toplumun her kesimini kapsayacak bilgilendirmenin ve gerekli tedbirleri almanın yanında icra edilecek tatbikatlarla, afetlere hazırlıklı olmak afet oluşumlarında en az zararla kurtulmamızı sağlayacaktır.

Bu amaçla afet öncesi, afetlerde ve afet sonrası yapılacaklar ile ilgili bir haftaya yakın süredir ilimizde önemli çalışmalar icra  edildi. Bu çalışmaları gerçekleştiren İl Sağlık Müdürlüğü  ve AFAD il müdürlüğümüzün tüm ekiplerine özellikle teşekkür ediyorum. 

Bizler, Devletimizin ilgili birimleri olarak  tatbikatlara devam edip  afetler gelmeden önce afetlere hazır hale geleceğiz, ancak daha önemli bir husus da afetlerle ilgili sadece görevlilerin değil, vatandaşın da bu işin içine katılmasıdır.  Önümüzdeki süreçte gönüllülük esasına dayanan sistemlerle afet öncesi afetler zamanı çalışma yapacak, bu mücadelede kurumlarımızla beraber hizmet verecek olan gönüllülerle ilgili olarak çok önemli çalışmalar  yapmamız gerekiyor. Gönüllülük  esasını toplumumuzun her kesimine ne kadar çok yayabilirsek, afetlerden o  kadar az hasarla kurtulmuş oluruz. 

Bu vesile ile tatbikatımızın başarılı bir şekilde geçmesini ve önemli kazanımlar sağlamasını diliyor, çalışmalarda emeği geçenlere tekrar  teşekkür ediyorum.”dedi. Vali Salim Demir, tatbikatın ardından 18. Bölge İlleri UMKE eğitim ve tatbikatına katılan Manisa ve İzmir UMKE temsilcilerine teşekkür belgesi verdi.  ÇİĞDEM ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ