Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj verdi
21 Mayıs 2018 Pazartesi 09:38

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj verdi

Uşak Valisi Salim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi.

Uşak Valisi Salim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi. Uşak Valiliği resmi internet sitesi üzerinden basına ve kamuoyuna bir mesaj veren Uşak Valisi Salim Demir, “İnsanlığa barış ve medeniyeti getiren ve üç kıtada yüzlerce yıl adaletle hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nu ortadan kaldırmak; coğrafyamızı yeniden şekillendirmek isteyen, topraklarımıza göz diken ve bağımsızlığımıza kastedenlere karşı Türk Milleti, asırlardır gösterdiği kahramanlık ve destansı cesareti 20. Yüzyılın başlarında bir kere daha göstermiştir” dedi. 

Türkün gücünün bir kez daha gösterildiği bağımsızlık mücadelesinde meşale 

Samsun’da yakılmıştır

“19 Mayıs 1919’da Vatan sevgisiyle milli şuur çığ gibi büyümüş, bir millet top yekûn harekete geçmiştir. İşgalin ardından hiç vakit kaybetmeden, vatan toprağında bir gün bile esir olmadan yeni bir devlete giden yolda tarihi bir adım atılmıştır” diyen Uşak Valisi Salim Demir, “Çanakkale Zaferinden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden yolda dosta düşmana Türkün gücünün bir kez daha gösterildiği bağımsızlık mücadelesinde meşale Samsun’da yakılmış, aziz Türk Milleti; kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu zorlu mücadeleye, bu destansı mücadeleye katılmıştır. Milletin elinde avucunda ne varsa bu mücadeleye bağışladığı ve Kurtuluş Savaşının hazırlıklarının yapıldığı bu süreçte aziz milletimiz düşman güçlerinin işgaline karşı yurdun dört bir cephesinde olağanüstü bir mücadele sergilemiştir” diye konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşatılacağının sorumluluğunda ve bilincinde 

olmaları gerekmektedir

Uşak Valisi Salim Demir, mesajını şöyle tamamladı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız aynı zamanda gençlerimize armağan edilen bu bayramda, geleceğimizin teminatı gençlerimizin, ecdadımızın bu büyük mücadelesinden ders almaları, bağımsızlığımızın kıymetini bilerek, üzerimizde dalgalanan şanlı Türk Bayrağımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet yaşatılacağının sorumluluğunda ve bilincinde olmaları gerekmektedir. Barış ve huzur ortamının tesis edildiği günümüzde, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak çok çalışmanızı, milletimizin gurur duyacağı başarılara imza atarak Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda başarıyla temsil etmenizi arzu ediyoruz. 19 Mayıs 1919’da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin sonunda milletiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, 15 Temmuz’da aynı kararlığı gösteren geçmişte olduğu gibi bugün de canlarını aziz vatanımız için feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bu vesileyle siz değerli vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.” HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ