Uşak Ufuk
22 Ağustos 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 NİSAN MESAJLARI VERDİLER
24 Nisan 2019 Çarşamba 07:00

23 NİSAN MESAJLARI VERDİLER

Uşak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kentteki yerel idareciler bazı mesajlar verdi.

Uşak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kentteki yerel idareciler bazı mesajlar verdi. AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Uşak OSB Başkanı Halil Ağaoğlu ve Uşak Deri Karma OSB Başkanı İbrahim Karahallı birer mesaj yayınladı.

AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz. 23 Nisan; aziz milletimiz ve ulusumuzun kurtuluş ve egemenliğini ifade eder. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Dünya’da kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan yavrularımızın sağlıklı, eğitimli, müreffeh ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. 23 Nisan; Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın ifadesidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı, eğitimli, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmeleri bizim en büyük hedefimizdir. Amacımız; çocuklarımıza uygarlığın tüm nimetlerini ulaştırmak, onlara her bakımdan daha mutlu yaşayabilecekleri bir şehir bırakmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin muasır medeniyet fikrine ulaşmasında emeği geçen TBMM’nin kahraman üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. Bugüne ayrı bir anlam katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, yavrularımıza sevgilerimi sunuyorum” dedi. 

 

CHP UŞAK İL BAŞKANI NADİ SANCAR

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, “Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yer işgal eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ulusal egemenliğin halka ait olduğunu gösteren bir gelişme olarak tarihe altın harfler ile yazılmıştır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bütün cihan bilmelidir ki; artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygıyla anıyorum” diye konuştu. 

UŞAK TİCARET BORSASI BAŞKANI MUSTAFA SEZER:

“Milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 99 yıldır ilk günkü coşku ve heyecanla, başta çocuklarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımızı barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmaktadır” diyen Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, “Ecdadımız birlik ve beraberliğini koruyup, vatan toprakları için üstün mücadeleler vererek, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Bu ruh ve mücadele ile milli egemenliği tesis edip, 23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, fedakarlığın, bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin timsali olmuştur. Aynı ruh ve heyecan ile bugün de çocukların bayram edebileceği bir dünya için ele ele vermeliyiz. Bizler çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıdan aldığımız güç ile yarınları inşa ediyoruz. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın bayramını tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

UŞAK OSB BAŞKANI HALİL AĞAOĞLLU

Uşak OSB Başkanı Halil Ağaoğlu ise, “Kurtuluş mücadelesini tarihine yakışır bir azim ve kararlılıkla zafere ulaştırarak cumhuriyetle neticelendiren ve hiçbir koşulda esareti kabul etmeyen aziz milletimizin egemenliğinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıl dönümünde, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Ülkemiz, tarihinin bu önemli dönüm noktasını çocuklara armağan ederek parlak geleceğine duyduğu güveni bütün dünyaya emsal teşkil edecek biçimde perçinlemiştir. Bu düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinden öpüyorum” diye konuştu. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ