Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
300  ÖĞRENCİ İLE G3 FORUM’DA
14 Kasım 2018 Çarşamba 08:50

300 ÖĞRENCİ İLE G3 FORUM’DA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Turkcell ana sponsorluğunda girişimcilik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tüm dünyada eş zamanlı kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen Geleceğin Gücü Girişimciler G3 For

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Turkcell ana sponsorluğunda girişimcilik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tüm dünyada eş zamanlı kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda gerçekleşti.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri 300 Uşak Üniversitesi öğrencisi ile forumda yer aldı.

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ve G3 Forum Başkanı Gülden Yılmaz’ın açılış konuşmaları ile G3 Forumu TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmacı olduğu yılın girişimcisinin açıklandığı panel bölümüyle devam etti.

 Kurtuluşu markalaşmadan, girişimcilikten, yerli ve milli ürünlerimize sahip çıkmaktan geçtiğini belirterek

Forumda öğle saatlerinden önce yuvarlak masa toplantıları gerçekleşti. Açılış konuşmalarının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmacı olduğu panel bölümü, ESpor Paneli (Sina Afra, Burak Sezercan, Barış Özistek ve Berke Demir),İnkubasyon Merkezleri, Fırsatlar ve Yeni Trendler (Ozan Acar, Kenan Çolpan, Hanzade Sarıçiçek, Ussal Şahbaz ve Ahmet Onur) ve Girişimci Paneli (Ali Sabancı ve Mustafa Sani Şener) bölümleri gerçekleştirildi. UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, ülkemizin kurtuluşu markalaşmadan, girişimcilikten, yerli ve milli ürünlerimize sahip çıkmaktan geçtiğini belirterek, gençlere hayal kurmaları, risk almaları ve hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri tavsiyesinde bulundu. 

ÜYELİRİMİZİN İSTEĞİNİ TOBB ARACILIĞIYLA BAKANLIĞA TAŞIDIK

Öte yandan UTSO’dan farklı bir konuyla ilgili de bilgi verildi: 09.11.2018 tarih 30590 sayılı Resmi Gazete ile ‘’Kısa Çalışma Ve Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Yönetmelik’’ değiştirildi.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a ve TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na destekleri için teşekkür ederiz. Söz konusu değişiklikle yönetmeliktetanımlanan zorlayıcı sebep “İşverenin kendi sevk ve idaresinden kaynaklanmayan, önceden kestirilemeyen, bunun sonucu olarak bertaraf edilmesine imkân bulunmayan, geçici olarak çalışma süresinin azaltılması veya faaliyetin tamamen veya kısmen durdurulması ile sonuçlanan dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumları ya da deprem, yangın, su baskını, heyelan, salgın hastalık, seferberlik gibi durumları” olarak değiştirildi. Bu yönetmelikle zorlayıcı sebepler nedeniyle işverenler İş-Kur Müdürlüklerine başvurarak 3 ayı geçmeyen sürelerde işçilerine kısa çalışma süreleri getirebilmektedir. Önceki yönetmelikte bulunmayan "kendisinden kaynaklanmayan dış nedenler" zorlayıcı nedenler içine eklenerek kriz dönemlerinde işveren ve işçinin kısa çalışma ödeneğinden yararlanılmasının önü açılmıştır.” ÇİĞDEM ARASLI

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ