Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adana’daki festivalde yer alacak
19 Ekim 2018 Cuma 08:28

Adana’daki festivalde yer alacak

Geçtiğimiz Cumartesi yeni sezona merhaba diyen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezinde ‘Duyulmamış Bir Aşk İlleti’ isimli komedi oyunuyla tiyatro severlerle buluştu.

Geçtiğimiz Cumartesi yeni sezona merhaba diyen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezinde ‘Duyulmamış Bir Aşk İlleti’ isimli komedi oyunuyla tiyatro severlerle buluştu.Başarılarıyla kendinden söz ettiren Uşak ekibi şimdi Adana yolcusu. Tiyatro eğitmeni Murat Çubukçu önderliğinde sıkı bir hazırlık dönemi geçiren şehir tiyatrosu,  yeni sezonun ilk oyununda salonu tıklım tıklım doldurdu. Kurulduğu günden bu yana kısa bir zamanda önemli işlere imza atan ve 13 ödül kazanan Uşak Belediyesi şehir tiyatrosu Adana’ya gidiyor.

PRESTİJLİ FESTİVALE MARKA EKİP

Çeşitli festivallere katılan, yarışmalardan dereceyle dönen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 5’incisini organize ettiği Şehir Tiyatroları Buluşmasında boy gösterecek. Birçok uluslararası tiyatro gurubunun katıldığıprestijlifestivalde Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 18 Ekim tarihinde “Duyulmamış Bir Aşk illeti” isimli oyunu sahneleye taşıyacak.

DOĞRU YATIRIM ŞEHRE DEĞER KATTI

Kendisinin de izlediği sezonun ilk oyununun seyirciden tam not aldığını kaydeden Başkan Cahan, sanata yapılan yatırımın ne kadar doğru bir adım olduğunu bir kez daha gördüklerini belirtti. Cahan, “Uşak artık, festivaller düzenleyen, yeni sanatçılar yetiştiren bir şehir konumuna geldi. Geçtiğimiz aylarda, uluslararası düzeyde ikinci tiyatro festivalimizi düzenledik ve salonumuzda birçok başarılı oyunu sizlerle buluşturduk. Şimdi de bizim tiyatro grubumuz Adana’da Uşak’ımızı temsil edecek. Kendilerine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

UŞAK’IN DA KATILDIĞI ADANATİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 5’incisini düzenlediği Şehir Tiyatroları Buluşması, İstanbul Şehit Tiyatrosu’nun sahnelediği “Nora: Bir Bebek Evi” adlı oyunla başladı. Türkiye, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sincan Uygur Özerk Cumhuriyeti, Gagavuzya Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan’dan 17 tiyatro topluluğunun 19 ayrı oyun sahneleyeceği Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’nın ilk akşamında İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncuları, Henrik Ibsen’in yazıp Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği “Nora: Bir Bebek Evi” adlı oyunla Adanalı tiyatroseverlerin karşısına çıktı. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki ücretsiz etkinliğin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ile çok sayıda tiyatro sever katıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek, 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’na destek veren tiyatro sanatçılarına teşekkür edip, Adana Şehir Tiyatrosu’nun 60 yıldır tiyatro sanatının evrensel sinerjisini kente yansıttığını belirtti.Anadolu’da sanatın ve kültürün başkentinin Adana olduğunu vurgulayan Akyürek, “Amacımız, insanlarımızın sanata olan ilgisini artırmak, bütün güzel sanatları cazip hale getirmektir. Bu nedenle Adana sanatın ve kültür başkentidir sloganını kullanıyoruz. Her yıl Portakal Çiçeği Karnavalı’ndan başlayarak Adana Film Festivali, Adana Lezzet Festivali ve Tiyatro Festivali devam ettirdiğimiz 400’ü aşkın sanat, kültür ve sportif etkinliğimizi insanlarımızın sosyal ve biyolojik açıdan gelişmeleri için yapıyoruz. İnanıyoruz ki, sanatla uğraşan, sanatı seven insanlar, hemcinslerini, hayvanları, doğayı, ülkesini, bayrağını sever. Bu şuurla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerimizi var gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  

HABER: BERKAY ÖZYAYLA / İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ