Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağaç dikiminde bulundu
11 Ekim 2018 Perşembe 08:12

Ağaç dikiminde bulundu

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kent parktaki ağaçlandırma çalışmasına, Sanat Akademisi Korusu ve Şehir Tiyatrosu’nda eğitim alan kursiyerinin destek verdiğini söyledi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kent parktaki ağaçlandırma çalışmasına, Sanat Akademisi Korusu ve Şehir Tiyatrosu’nda eğitim alan kursiyerinin destek verdiğini söyledi. 

Uşak Belediyesinin kent parkta başlattığı ağaçlandırma çalışması devam ediyor. Kentteki kurum ve kuruluşların destek verdiği ağaç dikimi kampanyasına son olarak Uşak Belediyesi Sanat Akademisi Korusu ve Şehit Tiyatrosu’nda eğitim gören öğrenciler, ağaç dikimini gerçekleştirdi. 

Kampanyaya ayrıca Karanfil Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü’nden minikler ve halk oyunları ekibi mensupları da destek oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, burada konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

BAŞKAN CAHAN AÇIKLAMALAR YAPTI

Uşak Belediyesi’nin yapım aşamasını sürdürdüğü kent parkprojesi kapsamında, ‘Sizin de dikili bir ağacınız olsun’ sloganıyla ağaç dikme kampanyası başlatıldı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın öncülüğünde, Uşak Belediye Meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve birim sorumlularının katılımıyla ağaç dikim kampanyası başlatıldı. Toplam 120 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak olan ve şu anda 70 bin metrekarelik bölgede çalışma yapılan kent park projesi kapsamında, kentteki hane sayısı kadar, ağaç ve çiçek dikimi yapılacak. 3 bini çeşitli ağaçlardan oluşan ve toplamda 57 bin değişik türden bitkiyi barındıran dikim kampanyası, kentteki hane sayısına göre belirlendi. Başkan Cahan, kentte 55 binin üzerinden konutun bulunduğunu ve bu her ailenin bir ağaç veya çiçek dikimi yaparak, projede emeğinin olacağını söyledi.     Burada bir açıklama yapan Nurullah Cahan, “Yaklaşık 4 yıl önce hayal olarak görülen ve bir projeyi gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Burada atıl olan ve depreme dayanıksız binaları yıktık ve kent parkın inşasına başladık. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerimizin önemli desteklerini aldık. Şu anda burada 57 bin adet bitki dikimi yapacağız ve bunun 3 binini ağaçlar oluşturacak. Önümüzdeki ay içinde çocukların içinde koştuğu, süs havuzları ve tartan pistin tamamlandığı bir parkı halkımızın hizmetine açacağız. Yeşil Uşak için en büyük hizmet bu ve 10 yaşına kadar yetişmiş ağaçların dikimini gerçekleştirerek, projede önemli bir mesafe daha kat edeceğiz” dedi. Projede zaman zaman bürokrasiyle ilgili engellere takıldıklarını kaydeden Başkan Nurullah Cahan, “Projeyi bu günlere getirmek göründüğü kadar kolay olmadı. Zaman zaman bürokratik engellere takıldık ve zorluklarla karşılaştık. Birlikte çalışmanın sonunda çalışmayı bu seviyelere getirdik ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Öte yandan Nurullah Cahan ve beraberindekiler, alandaki ağaç dikiminin ardından bir dizi incelemelerde bulundular. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ