Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Teşkilatı’ndan geldi
27 Eylül 2018 Perşembe 08:27

AK Parti Teşkilatı’ndan geldi

Yeşil Uşak’ın en büyük adımı Kent Park’ta ağaç dikim seferberliği devam ediyor.

Yeşil Uşak’ın en büyük adımı Kent Park’ta ağaç dikim seferberliği devam ediyor. Okulların ve kurumların ağaç dikimi gerçekleştirdiği Kent Park bu kez AK Parti Uşak teşkilatını ağırladı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından duyurusu yapılan ve yeşil Uşak’ın en büyük adımına halkı dahil edecek “Kent Park’ta senin de dikili bir ağacın olsun” kampanyasına AK Parti teşkilatı da destek verdi. Bugün düzenlenen ağaç dikim etkinlikleri kapsamında Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nun ve Tırtıl Anaokulu’nun öğrencileri ile AK Parti Uşak teşkilatı Kent Park’taydı. Etkinliğe Uşak Milletvekili İsmail Güneş de katıldı. Büyük yankı uyandıran ve beğeni kazanan projede yetişkin ağaçlar ve fidanlar toprakla buluşturuldu, can suyu verildi. Projenin son aşamasına geldiğini dile getiren Başkan Cahan bir ay içerisinde Kent Park’ın hizmete açılacağını belirtti.

CAHAN: YAKLAŞIK BİR AYA KENT PARK TAMAMLANACAK

Uşak’ın tam kalbinde yaklaşık 120 bin metrekarelik bir alanın yeşille buluşturulduğunu kaydeden Başkan Cahan, “Milletvekilimiz ve teşkilatımız bizleri yalnız bırakmadı ve hep birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdik. Burada üç adet tarihi binamız var ve kalan kısmını yeşillendirerek, tarih ile doğayı bütünleştiriyoruz. 57 bin tane bitki toprakla buluşuyor. Bu kentimiz için güzel bir yeşillendirme çalışması. Yaklaşık bir aya kadar yürüyüş yollarıyla, parklarıyla, yeşilliğiyle birlikte bu alanı hizmete açmak nasip olacak. Ben destekleri nedeniyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın bakanlarımıza, sayın milletvekillerimize ve il teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Alanda daha önce ömrünü tamamlamış kamu binalarının bulunduğunu dile getirerek sözlerini sürdüren Başkan Cahan, Kent Park’ın her yönüyle Uşak için yenilenme ve modernleşme anlamını taşıdığını paylaştı.

GÜNEŞ: ZOR BİR PROJEYDİ, ŞİMDİ SON AŞAMAYA GELİNDİ

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise Kent Park projesinin Uşak açısından önemli olduğunu söyledi. Güneş, “Sayın Belediye Başkanımız Nurullah Cahan Beyefendi, ilk aday olduğu sırada bu projeyi açıkladı ve hayata geçirilmesi oldukça güçtü. Sayın Cumhurbaşkanımız, o dönemdeki başbakanımız, bakanlarımız geçekten çok büyük destekler verdi ve başkanımız büyük bir gayret sarf etti.” açıklamalarında bulundu. Kamu binalarının taşınmasındaki zorluklara ve Uşak’ın böyle bir alana ihtiyaç duyduğuna değinen Güneş, ağaç dikimi yapılan Kent Park’ın çok yakında hizmete sunulacağını anımsatarak Uşak için hayırlı olmasını diledi. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ