Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partiden CHPye yanıt
24 Aralık 2020 Perşembe 10:49

AK Parti'den CHP'ye yanıt

AK Parti'den CHP'ye yanıt

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım mecliste yaptığı konuşmada Esnafın çiftçinin durumunu değerlendirdikten sonra asgari Ücretin 3100 TL olması gerektiğini söyledi. Mecliste konuşma yapacağını ve asgari ücret teklifini daha önceden sosyal medya hesabından duyuran Özkan Yalım’a AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’dan bir cevap geldi. Yalım’ın Yarın saat 15.05’den itibaren esnaflarımız ve çiftçilerimizin güncel sorunları ve asgari ücretin 3100 lira olmasıyla ilgili olarak gündem dışı konuşma gerçekleştireceğim. TBMM TV (//tv.tbmm.gov.tr/) ve ya TRT 3 kanalından takip edebilirsiniz. İzlemeniz dileğiyle... dedi. 

Paylaşıma gönderme yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul,  “Özkan Yalım,  asgari ücretin 3100 TL olması için mecliste açıklama yapacakmış. 

Özkan bey kendi işçine, emekçine haklarını ödemediğin için sana karşı yasal yollara başvurmadık mı? Yanında çalıştırdığın emekçinin hakkını rızanla ödemeyen sen, işçilerin hakkını nasıl savunacaksın. Siyaseti dürüst yapalım” ifadelerini kullandı. Tuğrul, “Söz konusu paylaşıma gelen yorumlar var. Bazıları olumlu ve bazıları da eleştirel nitelikte. Biz sadece doğruları  söyler ve bunun arkasında dururuz” ifadelerini kullandı. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.