Uşak Ufuk
24 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALİ KARAOBADAN TUĞRULA YANIT
09 Mart 2020 Pazartesi 19:47

ALİ KARAOBA'DAN TUĞRUL'A YANIT

CHP Uşak İl Başkanı Opr. Dr. Ali Karaoba, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yanında olduklarını belirtti

CHP Uşak İl Başkanı Opr. Dr. Ali Karaoba, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yanında olduklarını belirtti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, dün Engin Özkoç’u kınayan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’a da; “Meclis’te partilerin ortak kararı ile Suriye tezkeresine evet denilmesinden sonra Fırat’ın doğusundaki, PYD’li teröristlere operasyon yapmayan CHP miydi? Veya Genel başkanımız mıydı?  Onun için sayın AKP Uşak İl Başkanı’na kendisine gönderilen yazıları okumadan önce iyice düşünüp, sonra okumasını tavsiye ederim” dedi.

 

Karaoba, konuyla ilgili bir 

açıklama yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’a da yüklendi  

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, önceki gün, TBMM’de yaptığı açıklama sonrasındaki yumruklu kavga ile gündeme gelen ve AK Partililer tarafından yoğun bir şekilde eleştiri yağmuruna tutulan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç için bir açıklama yaptı. Engin Özkoç’un yalnız olmadığını ve tüm CHP örgütlerinin arkasında durduğunu dile getiren Karaoba, dün, konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’a da yüklendi.  

 

 PKK ile görüşme yapıldığının 

ardından biz değil devlet 

yaptı diyen CHP’miydi?

Karaoba, “Geçmişte yapılan yanlışları anlattı diye mi kötü oldu?  Biz mi dedik BOP projesinin eş başkanıyım diye? Biz mi dedik bu proje içerisinde, Diyarbakır bir yıldız olacak diye. Biz mi dedik ne istediler de  vermedik diye, genel merkezlerinden yazılmış  gelen açıklamayı yapan, Sayın AKP Uşak İl Başkanı’nın bu sözlerinin ucunun nereye gittiğine dikkat etmesi gerekirdi.  Bizim genel başkanımızın çocuğu mu çürük raporu alıp askere gitmedi? PKK ile görüşme yapıldığının ardından biz değil devlet yaptı diyen CHP’miydi? Çözüm süreci adı altında teröristleri otobüslerin üzerinde bayram havasında yurda sokup pişman değilim demelerine rağmen yukardan gelen bir emir ile çadır mahkemelerde yargılayıp beraat ettirenler CHP’liler miydi? Terörist başı, çocuk katili Apo’ya, sayın denilmesini, terör örgütünün paçavrasının meydanlarda sallanmasını serbest bırakan, andımızın okunmasını yasaklayan, resmi kurumlardan T.C yazısının kaldırılmasını emreden CHP miydi?” ifadelerini kullandı.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.