Uşak Ufuk
19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANNELERİMİZİN DE KADIN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
28 Kasım 2018 Çarşamba 09:55

ANNELERİMİZİN DE KADIN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM

Uşak Belediye Başkanı Avukat Nurullah Cahan, kadına şiddetle mücadele konusunda açıklamalar yaptı.

Uşak Belediye Başkanı Avukat Nurullah Cahan, kadına şiddetle mücadele konusunda açıklamalar yaptı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını temenni etti. 

kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötü muameleye kati suretle karşı çıkılmıştır

Kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kadınların olmadığı bir dünyanın düşünülemez olduğunu ifade etti.  Nurullah Cahan, açıklamasında, “Kadim medeniyetimizin yüzyıllar boyunca barındırdığı din, ahlak, şuur ve vicdan öğretilerinin tümünde, kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötü muameleye kati suretle karşı çıkılmıştır. Yüzyıllar öncesinden, henüz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken, kadın erkek ayrımı yapmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hz. Peygamber’in sözünü hatırlatmak ve hepimizin üzerine düşen önemli bir vazifedir. ‘İnsanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez’. Hiçbir ayrım gözetmeksizin yaşam biçimi olarak, kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir” ifadelerine yer verdi. 

Dünyada kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını temenni eden Nurullah Cahan, kadının aslında bir anne olduğunun unutulmaması gerektiğini hatırlattı. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ