Uşak Ufuk
19 Ağustos 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asgari ücrete yüzde 40 zam gelmeli
12 Kasım 2021 Cuma 09:11

Asgari ücrete yüzde 40 zam gelmeli

Asgari ücrete yüzde 40 zam gelmeli

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, önümüzdeki günlerde ülkemizin seçim atmosferine gireceğini ifade etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, önümüzdeki sene sonu itibarıyla ülkenin seçim atmosferine gireceğini belirtti.  Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, “Bu ülkenin problemlerini ancak Millî Görüşçüler çözer. Bunu boş bir iddia olarak söylemiyorum. Yaklaşım tarzımız çok net. Biz itibar kazanmak için siyaset yapmıyoruz. Bizim tek hedefimiz var, hem ülkemizde hem de dünyada barış ve huzur ideali için siyaset yapıyoruz. 50 yıldır bunun için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“SİYASETİN DİLİ ÜLKEYİ KUTUPLAŞTIRIYOR”

Ülkemizdeki siyaset dilinin giderek kutuplaştırıcı bir hal aldığını ve bunu endişe ile takip ettiklerini ifade eden Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, “Aynı ülkede yaşamamıza rağmen siyasi partiler arasında maalesef istenmeyen bir gerginlik var. Başta liderler olmak üzere parti yöneticileri birbirlerine hitap ederken, akla hayale gelmeyecek ifadeleri kullanıyorlar. Bu ülke hepimizin. Bu ülke gelecekteki nesillere sağlam bir şekilde devredilmezse huzur içinde yaşanabilecek bir ülke olmaktan çıkar. Ne yapıp edip ülkede iç barışı sağlamaya mecburuz” dedi.

Önümüzdeki sene sonu itibarıyla ülkenin seçim atmosferine gireceğini belirten Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, “Bu ülkenin problemlerinin ancak Millî Görüş’çüler çözer. Bunu boş bir iddia olarak söylemiyorum. Yaklaşım tarzımız çok net. Biz itibar kazanmak için siyaset yapmıyoruz. Bizim tek hedefimiz hem ülkemizde hem de dünyada barış ve huzur ideali için siyaset yapıyoruz. 50 yıldır bunun için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ülkede her alanda bir keşmekeş ve sorun yaşandığını ancak iktidarın bunu görmezden geldiğini vurgulayan Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, “İktidara göre ise ülkemizde hiçbir sorun yok. Ama kendi fikirlerine karşı çıkan insanlara ise hakaret etmekten geri durmuyorlar. İktidara kalırsa ülkemizde geçim derdi yok. Ama açız diyenin sesini kesme yoluna başvuruyorlar. İşsizlik diye bir problemi yok sayıyorlar. Ancak artan işsizlik oranlarını düşük göstermek için çabalıyorlar” dedi. Vatandaşın ana gündem maddesinin de geçim derdi olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, yaklaşan asgari ücret görüşmeleri ile ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, “Açlık sınırını esas alan bir görüşmeden hayır çıkması mümkün değil. Çünkü çalışanların emek verdikten sonra kendi geçimlerini sağlayacak bir ücrete sahip olmaları gerekir. Ama bu görüşmelerdeki anlayış sadece ‘karnını doyururum gerisine karışmam’ şeklinde oluyor. Bu tablonun değişmesi gerekir” şeklinde konuştu. Asgari ücret hakkında konuşan Dağgezen, “Bir asgari ücretlinin çocuğu sabah okula giderken kısa bir not yazıp babasının cebine koyuyor. O notta ne yazıyor biliyor musunuz? “Sevgili babacığım, 10 lira benim için çok fazla 1,5 lira bana yeter. Sen o parayla bir sürü şey alırsın.” yazıyor. Bu ülkeyi idare edenler, ceplerinde torpil listesiyle dolaşanlar acaba böyle bir not ceplerine konulsa o notun ağırlığından yürüyebilirler miydi; merak ediyorum. Fabrikalarda çalışan asgari ücretliler, kendilerine verilen yemek kartlarının içindeki bakiyeyi para olarak alabilir miyiz, diye soruyorlar. Neden? Çünkü yemek yemesi için verilen 100 lirayı evinin ihtiyacı için harcayacak! İş yerinde, öğlen yemeğinde çıkan meyveyi yemeyip akşam evine götürüyor asgari ücretli. Neden? Çünkü çocuğuna meyve alamıyor. Giderek artan hayat pahalılığı karşısında asgari ücretliler için her şey, en temel ihtiyaçlar bile bir lüks haline geldi. Çocuk okutan, kira veren asgari ücretliler aldığı maaşla hangi ihtiyacını karşılayacak? TÜİK enflasyon %19 diyor… Oysa gerçeğin böyle olmadığını halkımız biliyor, yaşıyor. Halkımızın %93’ü ise enflasyonun TÜİK’in açıkladığından çok daha fazla olduğunu söylüyor.

 Ak Parti’ye oy veren vatandaşlarımız arasında dahi bu oran %90 iken, MHP’ye oy veren vatandaşlarımız arasında da bu oran %95’e ulaşıyor. Faturalar konusunda dile getirdiğimiz vergi konusunu bir kez daha yineleyerek asgari ücretlilerden alınan gelir vergisinin de yeniden ele alınması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Yapılacak zamlar konusunda TÜİK rakamları düşünülerek değil, %40 civarında enflasyon olduğunu düşünerek hareket edilmesi gerekmektedir. Ne yapılacak? Tekrar söylüyorum; yolsuzluklar kalkacak, israf bütünü ile önlenecek.” dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.