Uşak Ufuk
20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşigo için son günler
18 Aralık 2020 Cuma 06:41

Aşigo için son günler

Aşigo için son günler

Türkiye Futbol 2. Ligi’nde mücadele eden ve üst lig için umut veren Uşakspor, 8 gün içinde maddi kaynak bulamazsa, kritik bir eşiğe gelecek. Destek verilmemesi durumunda karanlık günler yaşaması muhtemel olan Uşakspor’dan kentteki kurum, kuruluş ve iş insanlarına destek çağrısı yapıldı. Uşakspor Başkanı Hikmet Kahraman’ın yaptığı açıklamada, takımın zor bir süreçten geçtiği vurgulandı. 
Kahraman, “İnanç dolu karakterli bir takımla 2020-2021sezonunu en üst düzeyde mücadele ile sürdürmekteyiz. Yakaladığımız bu güçlü ivmeyle yüreklerimizdeki üst lig hasretini besleyerek, hedeflerimize emin bir şekilde ilerlemekteyiz. Ancak daha önce de çözümü için çağırıda bulunduğumuz ekonomik durumlar, takımımızın geleceği ve mevcut istikrarını tehdit etmektedir. Kesin destek kaçınılmaz derecede gereklidir ve şarttır” dedi. 

20 ARALIK KRİTİK TARİHTİR
20 Aralık 2020’nin kritik bir tarih olacağına işaret eden Hikmet Kahraman, “Zorlu bir gurupta yer alan Uşakspor, ligdeki bütçesi en düşük takımlar arasında yer almaktadır. Fakat kırmızı siyahlılarımız her şeye rağmen şampiyonluğu hedefleyen ve ilk günden bu yana en üst sıraları asla bırakmayan bir inanca sahiptir. Oyuncularımız hiçbir maddi kaygı gözetmeksizin büyük bir özveriyle ter dökmektedir. Ancak 20 Aralık 2020 tarihi, sezon başından bu yana takımımıza maddi sorunlar nedeniyle gerçekleştirilmeyen önemli miktarlardaki ödeme için son tarihtir.  Bir üst lig yolunda emin adımlarla ilerleyen şehrimizin tek profesyonel takımı ve göz bebeği Uşaksporumuzu ik olası son beklemektedir. Maddi desteklerle güçlenerek şampiyonluk yolunda yürümek. Eğer bu gerçekleşmezse maddi yetersizlikler nedeniyle başarısızlığa sürüklenmek” diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.