Uşak Ufuk
19 Ağustos 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atatürk İlk hedefiniz Akdeniz emrini Uşakta verdi
31 Ağustos 2021 Salı 08:45

Atatürk İlk hedefiniz Akdeniz emrini Uşak'ta verdi

Atatürk İlk hedefiniz Akdeniz emrini Uşak'ta verdi

AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Halil Sabancı , Uşak'ın kurtuluşu olan 1 Eylül günü hakkında bir açıklama yaptı. AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Halil Sabancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " İşimiz hizmet, gücümüz millet sloganı ile çıktığımız bu yolda, hiçbir bireysel menfaat gözetmeden, yerelde Uşak halkı, ulusal ve uluslararası düzeyde ise Türkiye’yi onurlandıracak projeler geliştirmekten geri durmadık. Bağımsız, refah ve gelişmiş bir toplum arzusu ile altyapıdan üstyapılara, kültürel faaliyetlerden spor organizasyonlarına kadar hayalleri birer birer gerçeğe çevirdik, ümitleri yeşerttik. Türkiye’nin birçok şehrine örnek olan projeleri ve ödülleri şehrimize kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ile geleceğimize, birlik ve beraberlik içinde bütün şehrimizle bütünleşerek yürüyoruz" dedi.

AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Halil Sabancı, "Millet olma şuurunu en güçlü şekilde idrak ettiğimiz Zafer Haftası’nda Uşak halkı için son derece önem taşıyan bir diğer tarih ise 1 Eylül Uşak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’dur. Nice kahramanlıklara şahit olan şehrimiz, canı pahasına savunanların bize bir yadigârı ve emanetidir. Yedi düvelin üstümüze geldiği günlerde Uşak halkı, örgütlenerek vatanına ve milletine sahip çıkmıştır. Adlarını bile unuttuğumuz yüzlerce kahraman kendinden, ailesinden vazgeçmiş ve kahramanca şehit olmuştur. Uşak zafer savaşının en çetin geçtiği yerlerden birisidir" dedi. 

 

Uşak, Büyük Türk ordusunun 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’den “İlk

 hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini

 aldığı yer olarak tarihe geçmiştir

AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Halil Sabancı , şöyle devam etti: "Uşak, Büyük Türk ordusunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’den “İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini aldığı yer olarak tarihe geçmiştir. Ecdadımızın büyüklüğü, o günlerde göstermiş olduğu mücadelesi, bizlerin geleceğe olan umudunu pekiştirmektedir. 1 Eylül ruhunu kıyamete kadar yaşatıp, o ruhla tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet ülküsüyle yedi düvele tekrar meydan okuyabiliriz. 2023,2053 ve 2071 hedeflerine şehrimizde yaşanan istikbal ve istiklal mücadelelerini aklımızdan çıkarmadan, emin adımlarla, istikrarla, güvenle ulaşacağız." HABER. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.