Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atatürk Mahallesi’nde halkla iftar açtı
25 Mayıs 2018 Cuma 09:11

Atatürk Mahallesi’nde halkla iftar açtı

Uşak Belediyesi kentteki mahalle iftarlarına Atatürk Mahallesi’nde bulunan Şekerpark’ta düzenlendiği iftar yemeği ile devam etti.

Uşak Belediyesi kentteki mahalle iftarlarına Atatürk Mahallesi’nde bulunan Şekerpark’ta düzenlendiği iftar yemeği ile devam etti. Kentte vatandaşla iftar yemekleri organizasyonu yaptıklarını ve bunun birlik ve beraberlik ruhu için önemli olduğunu söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Atatürk Mahallesi Şekerpark'ta düzenlediğimiz mahalle iftarımızda halkımızla birlikte oruçlarımızı açtık. İftar programımıza teşrif eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabulünü diliyoruz. Uşak bu birlik ve beraberliğimizle çok daha güzel” dedi. 

 Ramazan ayı yoksulun, ihtiyaç sahiplerinin ve mağdurun enfazla hatırlandığı dönemdir

Son dönemlerde İslam dünyasında yaşanan üzücü olaylara değinen Başkan Cahan, “Recep ve Şaban ayı gibi iki mukaddes ayı geride bıraktık ve 11 ayın sultanı Ramazan’a kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Cenabı Allah, bir Ramazan ayını daha görmeyi nasip etti. Ramazan, rahmet ve bereket demektir. Ramazan ayının bir diğer adı dayanışmadır ve huzurdur… Ramazan ayı yoksulun, ihtiyaç sahiplerinin ve mağdurun en fazla hatırlandığı dönemdir. Ramazan ayı barışın ve kardeşliğin pekiştiği ender zaman dilimleri arasındadır. Maalesef bu yıl Ramazan ayına, Gazze’de, ABD’nin Kudüs kararına tepki gösteren Filistinli kardeşlerimizin hunharca ve hanice katledildiği haberleriyle girdik. Devlet terörünü tüm dünyanın gözünün önünde ayan beyan yapan İsrail, Gazze’de 60’ı aşkın Müslüman kardeşimizin şehit olduğu ve binlercesinin yaralandığı ve insanlıkla hiçbir şekilde bağdaşmayan bir saldırıda bulundu. Başta ABD olmak üzere, süper güç olarak gördüğümüz bir çok devlet, bu zulme sessiz kaldı.  Soykırım niteliğindeki bu katliamda şehit düşen kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu mübarek Ramazan ayının hürmetine dünyanın neresinde olursa olsun, gözyaşının ve akan kanın dinmesini diliyorum” diye konuştu. 

BAŞKAN CAHAN VATANDAŞLA TEK TEK EL SIKIŞTI VE RAMAZAN AYLARINI TEBRİK ETTİ

Vatandaşlarla birlikte aynı çorbaya kaşık sallamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşaklıların Ramazan ayını tebrik etti.  Kur’an-ı Kerim tilavetinin, tasavvuf müziği dinletisinin yapıldığı, Hacivat Karagöz ile gölge oyunlarının ve semazen gösterisinin sahnelendiği iftar programı 7’den 77’ye herkesi ağırladı. Çocukların henüz oruçlar açılmadan gösterileri en önden izlemek için sahnenin önünde toplanması dikkat çekti. Başkan Nurullah Cahan, vatandaşla aynı sofrada iftarını açtı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ