Uşak Ufuk
21 Ocak 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atatürke hakaret eden aday MKYKda
29 Mart 2021 Pazartesi 08:09

Atatürk'e hakaret eden aday MKYK'da

Atatürk'e hakaret eden aday MKYK'da

AK Parti'nin 7. Olağan Kongresi, Ankara'da gerçekleştirildi. Kongrede, AK Parti MYK listesi belli oldu. Kongrede, Erdoğan bin 428 oyla yeniden Genel Başkanı seçildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Akit’e ‘Olmasaydın da olurduk’ ilanı veren ve 7 Haziran 2015'te AK Parti 2. Sıra Uşak Milletvekili adayı olan ve seçilemeyen Eyüp Gökhan Özekin de MKYK’ya yedek üye olarak girdi.  0 Kasım’da Yeni Akit’e Mustafa Kemal Atatürk hakkında bir ilan yayımlanmıştı. Tam sayfalık ilanda Atatürk için “Olmasaydı da olurduk” ifadesi ve 1881-1938 tarihleri kullanılmıştı. Sayfanın en altında ise ilanı veren ve üzerinde “Hürriyet, Adalet, İttihad-ı İslam” ifadeleri olan “ Sancaktar ” dergisi’nin ismi yer almıştı.

Özekin'e o dönemde Uşak'ta yoğun bir tepki gelmiş ve her seçim 2 milletvekili çıkaran AK Parti, 7 Haziran'da 1 milletvekili çıkarmıştı. Durmuş Yılmaz da aynı dönemde MHP'den seçilmişti. EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN KİMDİR? 29 Ağustos 1979 tarihinde Ankara'da doğdu.

Çankaya Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi - İç Mimarlık mezunu olan Özekin, ileri seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca biliyor.

Selçuklu Vakfı, Alperen Ocakları’nda genel başkanlık görevlerini yapan Özekin, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Geliştirme Derneği, Mavi Marmara Derneği üyesidir.

Özekin, Muhtelif Tanıtım Filmleri ve Reklamlarda, Kardeş Şehirler (Belgesel) - TRT Avaz'da, Against the Wind (TV Programı) - TRT World, Yapı Sanatı (TV Programı) - TRT Okul programında, Milat (Dizi) - TRT1'de görev aldı. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.