Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybey Mahallesi daha güzel hale gelecek
06 Kasım 2021 Cumartesi 07:53

Aybey Mahallesi daha güzel hale gelecek

Aybey Mahallesi daha güzel hale gelecek

Aybey Mahallesi’nde inşa edilen Uşak Belediyesi Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi, önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak. Merkezdeki inşaat çalışmalarının ardından, yeni inşa edilen fiziki mekanda, kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve kişisel gelişim gibi farklı alanlarda faaliyetler yapılacak. Binanın inşaat çalışmalarını inceleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, merkezin inşaatın Haksa İplik San. A.Ş. tarafından yapıldığını ve binanın tamamlanmasının ardından, Uşak Belediyesi ekiplerinin burada bir dizi faaliyeti başlatarak, Aybey Mahallesi sakinlerini hizmet vereceğini ifade etti. Projenin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını belirten Başkan Çakın, her anlamda donanımlı olan merkezin Aybey Mahallesi için artı bir değer olacağını dile getirdi. Öte yandan Çakın, Aybey Mahallesi’nde altyapı ve üstyapı faaliyetlerine de önem verdiklerini ve mahallede yaşam kalitesinin artması için belediyecilik bazındaki çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Öte yandan Başkan Çakın, Aybey mahallesi sakinleriyle de buluştu. Mahalle sakinleriyle görüşmelerinin ardından belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen ve son durum hakkında bilgi alan Başkan Çakın, şehrin dört bir yanında ekiplerin sahada olduğunu ifade etti. Aybey Mahallesi’nde de hizmetlerin kapsamlı bir şekilde sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Mehmet Çakın, alt ve üst yapıda önemli yeniliklerin yapılacağını kaydetti.

Belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaşların temel ihtiyaçlarını öncelik saydıklarını ifade eden Başkan Çakın, “Bölgemizdeki altyapı sorunlarını çözmek bizim en önemli görevimiz. Bu anlamda seçim öncesi verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Mahalledeki altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayacağız. Böylece kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde mahallemize içme suyu temin etmiş ve mahallemizin kanalizasyonla ilgili sıkıntılarını çözeceğiz.” dedi. Başkan Çakın, “Altyapı çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte vakit kaybetmeden mahallemizin içerisindeki yolların düzeltilmesi, doğalgazla ilgili sıkıntıların koordineli bir şekilde çözülmesi için çalışmalarımız olacak.  Gelişmekte olan ve her geçen gün güzelleşen Aybey Mahallemize ayrıca etrafında yürüyüş yolları da yapacağız” dedi. 

HABER:  BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.