Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağlımlılıkla mücadele anlatılıyor
16 Mart 2020 Pazartesi 07:00

Bağlımlılıkla mücadele anlatılıyor

Bağlımlılıkla mücadele anlatılıyor

Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uşak İl Müdürlüğü işbirliği ile Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kapsamında "Bağımlı Olma, Özgür Ol" adlı konferans gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Helvacı, Muhammed Mustafa Özbey, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Geleceğin öğretmenleri olacak

 sizler bu konuda bilinçli bireyler 

yetiştirmek zorundasınız

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mehmet Akif Helvacı, "Zihinsel, psikolojik ve fiziksel olarak sağlıklı bireyler yetiştirmek bizim görevimiz. Çağımızın önemli sorunlarından biri olan bağımlılıkla ilgili, kişiyi bağımlılığa iten sebepler üzerine sorumluluklarımız var. Geleceğin öğretmenleri olacak sizler bu konuda bilinçli bireyler yetiştirmek zorundasınız." ifadelerini kullandı.

 

kontrol mekanizması zayıf, 

insani değerleri ve prensipleri 

yok eden olumsuz davranışlara 

itebileceğini aktardı

Bağımlılığın olumsuz etkileri üzerine sunum gerçekleştiren Muhammed Mustafa Özbey, bağımlılığın birçok çeşidinin olduğunu belirterek insan sağlığını bozan bu etkinin, kişiyi özgüvensiz, kontrol mekanizması zayıf, insani değerleri ve prensipleri yok eden olumsuz davranışlara itebileceğini aktardı.

Konferansın sonunda Prof. Dr. Mehmet Akif Helvacı, Muhammed Mustafa Özbey'e üniversite adına teşekkür belgesi takdim etti.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.