Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Veysel Eroğlu,Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesine geldi
12 Haziran 2018 Salı 10:09

Bakan Veysel Eroğlu,Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesine geldi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir dizi açılış ve temel atma törenleri için Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesine geldi.

 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir dizi açılış ve temel atma törenleri için Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesine geldi. 

Hocalar ilçe meydanında Bakan Veysel Eroğlu'nu ilçe halkı ile civar köylerden gelen çok sayıda vatandaş karşıladı. 

DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılış merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları dağıtım merasiminde konuşan Eroğlu, şunları kaydetti: 

"Biz tabi 70 sente muhtaç olduğumuz günleri unuttuk mu? Benzin kuyruklarını, mazot kuyruklarını unuttuk mu? Karne ile ekmek alınan günleri unuttuk mu? Bir gecelik faizlerin yüzde 3500 olduğu günleri unuttuk mu? Unutmayalım. Afyonkarahisar'da bir devlet hastanesi vardı. Bir gün rahmetli babamı götürdüm. Koğuş tipi odalar. Tuvaletler lağım pisliği içinde. Ama şimdi bizimle birlikte dünyanın en güzel hastaneleri Afyonkarahisar'da, Hocalar'da. Hocalar'ın herhangi bir köyünde bir hasta olsa, helikopter ambulans gelip alıyor. İlçelerimizde isteyen istediği yerde muayene oluyor. İlacını alıyor. Biz garibi, gurabayı, kimseye muhtaç etmiyoruz. Yaşlı ise devletimiz arkasında. Emekli ise devlet arkasında. Çiftçi ise devlet arkasında. Esnaf ise devlet sizin de arkanızda. Biz vatandaşımıza değer veriyoruz." 

Konuşmanın ardından Eroğlu ve protokol üyeleri toplu açılış yaparak, temel atma gerçekleştirdi. 

Tören sonrası Bakan Eroğlu’na Yörük-Türkmen poşusu hediye edildi.  

BAKAN EROĞLU, DİNAR’DA BİR DİZİ İNCELEMELERDE BULUNDU

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Dinar'da temel atma merasimine katıldı. Burada konuşan Bakan Eroğlu, "Afyonkarahisar'ın ilçeleri arasında en büyük yatırımı alan Dinar, bir katrilyonu aştı" dedi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen temel atma merasimine, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ali Özkaya, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

"Afyonkarahisar'ın ilçeleri arasında en büyük yatırımı alan Dinar, bir katrilyonu aştı" 

Burada konuşan Bakan Eroğlu, Dinar ilçesine bir katrilyondan daha fazla yatırım yapıldığını belirterek, "Dinarlı hemşehrilerimizin Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah bu bayramların bütün milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Sevgili kardeşlerim bizler bu bölgenin evladı olarak gerçekten sizlerle buluşmaktan gurur duyuyoruz. Buraya yatırım yapmak bizim boynumuzun borcu. Dinar'a o kadar büyük yatırımlar yapıldı ki maşallah Dinar Dinar olalı böyle yatırım görmedi. Afyonkarahisar'ın ilçeleri arasında en büyük yatırımı alan Dinar, bir katrilyonu aştı. Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi branşlarda hizmetler yapıldı" ifadelerini kullandı. 

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından badem ve ceviz sertifikalarını vatandaşlara takdim etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ