Uşak Ufuk
08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAKAN YARDIMCISI UŞAKA GELDİ
17 Aralık 2019 Salı 08:00

BAKAN YARDIMCISI UŞAK'A GELDİ

İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES 2) kapsamında toplantı yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ilimize geldi.

İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES 2) kapsamında toplantı yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ilimize geldi. Uşak’a gelişinde Valiliğimizi ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Funda Kocabıyık tarafından karşılandı. Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı daha sonra Valilik Makamında Vali Funda Kocabıyık ile bir süre görüştü. Bakan Yardımcısı Çataklı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Funda Kocabıyık ziyaretin anısına Eşme Kilimi hediye etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı daha sonra Vali Funda Kocabıyık ve İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinin daire başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Valilik Makam Toplantı Salonunda, Bakanlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yaptı.

 

TOPLANTIYA UŞAK VALİSİ FUNDA 

KOCABIYIK VE DAİRE BAŞKANLARINDAN OLUŞAN BİR HEYET KATILDI

Toplantıya; Vali Funda Kocabıyık ve İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinin Daire Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, Muammer Balcı, Adem Uslan, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma  Kıdemli Albay Murat Kılıç ve ilgili kurumların müdürleri katıldı.

İçişleri Bakanlığı Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’nda; Bakanlık birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112 Acil Çağrı, AFAD, nüfus ile göç vb. hizmet alanlarında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

 İZDES kapsamında illeri ziyaret 

ettiklerini ve sorun, istek ve tedbirleri yerinde incelediklerini belirtti

Toplantının ardından İçişleri Bakanlığının gerçekleştirdiği faaliyetleri basın mensuplarıyla paylaşan Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İZDES kapsamında illeri ziyaret ettiklerini ve sorun, istek ve tedbirleri yerinde incelediklerini belirtti. Bakan Yardımcısı Çataklı basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İçişleri Bakanlığı olarak kamu hizmetlerinin daha kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetime katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda; Sayın Bakanımızın talimatları ile İçişleri Bakanlığında İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde Bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, alandaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek ve Valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES (İzleme Değerlendirme Sistemi) Projesini başlattık. Bu projenin birinci aşamasında 81 ilimizi ziyaret ederek 4000’e yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucunda sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporlar illerle paylaşılmış ve önerilerin hızlıca hayata geçirilmesi ile ilgili talimatlar verilmiştir. Projenin ikinci aşamasının teması ise ‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ olarak devam etmektedir" dedi. 

 

 ‘vatandaş odaklı hizmet 

seferberliği’ kapsamında bütün 

bürokratlarımızla sahaya iniyoruz

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı konuşmasına şöyle devam etti, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur’ ifadeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı olarak Valiliklerimizde başlattığımız ‘vatandaş odaklı hizmet seferberliği’ kapsamında bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan Yardımcıları başkanlığında Bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan dokuzar kişilik heyetlerle 66 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, bugün 67. ilimizde bulunmaktayız. Kalan illerimize de en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Vatandaş odaklı hizmet seferberliği öncelikle ‘dinleme ve empati’ prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında; Bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, İl ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucu ile mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, ticaret sanayi odaları ve borsaları, esnaf ve sanatkâr odaları, ziraat odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alışverişinde bulunmanın yanında Valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz" diye konştu.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.