Uşak Ufuk
01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BANAZ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
16 Ocak 2020 Perşembe 07:00

BANAZ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Banaz Belediye Bakanı Zafer Arpacı, ilçede ekonomik ve sosyal hayatın gelişimi için belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti....

Banaz Belediye Bakanı Zafer Arpacı, ilçede ekonomik ve sosyal hayatın gelişimi için belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek, bir süre önce tekrar faaliyete geçen Hamamboğazı termal tesislerinin ilçe için önemli bir avantaj olduğunu söyledi. Banaz’a doğalgazın geldiğini ve önümüzdeki yıl ilçenin tüm mahallelerinde hat çalışmalarının büyük oranda tamamlanacağını dile getiren Zafer Arpacı, “Göreve geldiğimizde ilçemizi daha yaşanabilir ve ekonomik anlamda gelişmiş bir bölge haline getirmeyi kendimize şiar edindik. Banaz’ın önümüzdeki 5 yıllık projeksiyonunu oluşturduk ve bu bağlamda bir çok çalışmayı hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Bu dönemde ilçeye gençlik merkezi kuracağız ve şehir müzesi projesi hayata geçeceğiz” dedi. Hamamboğazı’na 200 yataklı otel projesiyle ilgili çalışmaların süreceğini kaydeden Zafer Arpacı, yeni belediye hizmet binası ve otogarı inşa edeceklerini belirterek, “Sebze hali, kapalı pazaryeri ve itfaiye binası gibi projelerimiz de var. Bunlarla ilgili projelendirme ve altyapı faaliyetlerimiz devam ediyor. İlerleyen günlerde, Banaz için çok güzel gelişmeler olacak” diye konuştu. 

 

BANAZ BELEDİYE BAŞKANI ZAFER ARPACI: HAMAMBOĞAZI TERMAL SUYU, ROMATİZMAL HASTALIKLARA İYİ GELİYOR

Banaz Belediyesi’nin kısa bir süre önce tekrar hizmete aldığı Hamamboğazı termal tesisleri, şifalı suyuyla bir çok hastalığa çözüm üretiyor. Hamamboğazı’nın 40 litre/saniye debiye sahip olan termal suyu, yaklaşık 60 derece sıcaklığa çıkıyor. Fiziko-kimyasal ve bakteriyolojik analizleri yapılmış olan Hamamboğazı’nın termal suyu, sağlık yönünden bir çok hastalığa iyi geliyor. 

Mide, karaciğer, bağırsak ve dejeneratif romatizmal hastalıklara iyi gelen Hamamboğazı, tesislerine tüm vatandaşları beklediklerini dile getiren Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, “İlk görev dönemimizde, büyük emek ve özveri ile tesisimizi faaliyete geçirdik ve halkımızın buraya büyük teveccüh gösterdiğini gördük. Hamamboğazı, uzun yıllar atıl kalmıştı ve tesisin tekrar kamuya kazandırılmasında, ekiplerimiz büyük bir emek ortaya koydular ve bu süreçte halkımız da her daim yanımızda yer aldı. Hamamboğazı’nın suyu bir çok hastalığa iyi geliyor ve özellikle romatizmal hastalıkları olanların tesisimize büyük rağbet gösterdikleri ortadadır. İlerleyen günlerde, tesisimize yeni alanlar kazandıracağız ve böylelikle ilimizin turizm potansiyeline fayda sağlayacağız” dedi.

Banaz ilçe merkezine 7 kilometre mesafedeki tesisin bir diğer pozitif yönünün çam ağaçları olduğunu ifade eden Zafer Arpacı, “Çam ağaçlarıyla kaplı olan tesisimiz, deniz seviyesinden bin 47 metre yükseklikte yer alıyor. Bol oksijenle, birleşen termal kaynaklarımız, nefes darlığı çeken hastalarımız için de faydalar sağlıyor” diye konuştu. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.