Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banaz Kaymakamı göreve başladı
07 Aralık 2021 Salı 06:21

Banaz Kaymakamı göreve başladı

Banaz Kaymakamı göreve başladı

(AA) - Kaymakam Oğuz Alp Çağlar’ın Gaziantep'in Nizip ilçesi kaymakamlığına atanması sonrası Banaz'da görevlendirilen Kaymakam Musa Aydemir, görevine başladı.

Kaymakam Aydemir, AA muhabirine Banaz'ın gelişmesine katkı sağlamak için herkese görev düştüğünü, vatandaşların her türlü sorunla ilgili kendisine ulaşabileceğini belirtti.

İlçenin sorunlarına tüm kurumlarla uyum içinde çalışarak çözüm arayacağını ifade eden Aydemir, ilçede iki gündür görev yaptığını, insanları çok sıcak kanlı bulduğunu da ifade etti. Banaz Kaymakamı Aydemir’in kısa özgeçmişi şöyle:   1984'te Ardahan Çıldır'da doğdu ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Üniversite eğitimini Edirne 'de Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamladı. 

        2009 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak 2010 yılında Bartın ilinde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Bolu ili Gerede ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını, Antalya'da teftiş stajını tamamladıktan sonra Sinop ili Saraydüzü ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Bir yıl süreyle İngiltere'de Essex Üniversitesi'nde İngilizce dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kurusunu başarı ile tamamladıktan sonra Kırklareli ili Demirköy ilçesine Kaymakam olarak atandı. 3,5 yıllık görevinin ardından Sivas ili Altınyayla ilçe Kaymakamlığına, buradaki 2 yıllık görevinin ardından 2018 yılında Siirt ili Pervari ilçesi Kaymakamlığına atandı. Pervari ilçesinde yaptığı 2 yıllık görevinin ardından 2020 yılında Aydın Sultanhisar Kaymakamlığı yapmıştır.  İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Kars Vali Yardımcısı olarak atandı. Aynı zamanda Kars Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. İçişleri Bakanlığının onayı ile Banaz Kaymakamlığına görevlendirildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.