Uşak Ufuk
21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banaz OSB için imzayı attı
06 Ağustos 2020 Perşembe 07:45

Banaz OSB için imzayı attı

Banaz Organize Sanayi Bölgesi kuruluş protokolü Uşak Valiliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Banaz Organize Sanayi Bölgesi kuruluş protokolü Uşak Valiliğinde düzenlenen törenle imzalandı.

Valilik Makam Toplantı Salonu’nda ki imza törenine Vali Funda Kocabıyık, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Banaz Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Oğuz Alp Çağlar, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç katıldı. İmza töreninde konuşan Vali Funda Kocabıyık, ilde ekonomik büyümeye katkı sağlayan sanayi ve ticaret alanlarındaki faaliyetlerin daha ileri bir seviyeye çıkması için çalışmalar yürüttüklerini, yapılan yatırımlar ile üretimde ve istihdamda artış yaşandığını söyledi. 

 

Uşak OSB, Uşak Deri (Karma) OSB 

ve Karahallı OSB’de 

birçok işletme yer almakta

Uşak’ta 3 organize sanayi bölgesi bulunduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık, ”Uşak OSB, Uşak Deri (Karma) OSB ve Karahallı OSB’de birçok işletme yer almakta ve bu işletmeler ekonomimize ciddi katkılar sağlamaktadır. Uşak OSB’de parsel doluluk oranı yüzde 99, Uşak Deri (Karma) OSB’de parsel doluluk oranı yüzde 100 ve Karahallı OSB’de parsel doluluk oranı yüzde 49’dur. Bu sebeple yeni bir organize sanayi bölgesi kurulmasına ihtiyaç duyulmuştur” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Uşak-İzmir kara yoluna cepheli, ürün pazarlama, ham madde ve iş gücü temini açısından avantajlar sağlayabilecek Banaz OSB’nin kurulmasına yönelik çalışma başlatıldığını hatırlatan Vali Funda Kocabıyık şunları söyledi:

 

Planlanan hızlı tren ve diğer tren yolu ile gerçekleştirebilme imkânının olması yatırımcılar için pozitif etkenlerdir

“İlimizde bulunan ve yatırım arayışında olan sanayicilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermesi beklenilen Banaz OSB’nin; İzmir limanına ve elektrik dağıtım hatlarına yakın olması, doğal gaz hattının bu bölgeden geçmesi ve nakliyatın, çok yakında hizmete geçmesi planlanan hızlı tren ve diğer tren yolu ile gerçekleştirebilme imkânının olması yatırımcılar için pozitif etkenlerdir. Bölgemize yeni yatırımların çekilmesi ile yeni iş olanakları yaratılarak istihdama katkı sağlanacaktır. Ayrıca, firmaların daha iyi koşullarda üretim yapması, planlı sanayi parselleri üreterek girişimcilerin bu nitelikteki parsel taleplerinin en ekonomik ve uygun koşullarda karşılanması, ortak kullanım alanları ile işletmelerin rekabet güçlerinin arttırılması, üretim seviyesinde ve kalitesinde artış sağlanması amaçlanmaktadır. Banaz ilçemizde Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için çalışmalarımız planlı ve hedeflenen şekilde devam etmektedir. Bugün burada Banaz OSB’nin kuruluş protokolünü imzaladık. Çalışmaların tamamlanması ile ilimiz dördüncü sanayi bölgesine kavuşmuş olacak. İlimize ve ülkemize hayırlı olsun”. Konuşmanın ardından Banaz OSB Kuruluş Protokolü imzalandı.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.