Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banaz ve Ulubeyde operasyon
13 Aralık 2021 Pazartesi 05:59

Banaz ve Ulubey'de operasyon

Banaz ve Ulubey'de operasyon

Uşak’ın Ulubeyve Banaz’daki güvenlik güçleri kaçak sigara ve makaronla yoğun bir mücadele yaptılar. Bu kapsamda Ulubey ve Banaz’da yapılan operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edildi. Buna göre Uşak'ın Ulubey ilçesinde polis ekiplerince durdurulan şüpheli araçta 17 bin makaron ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde şüpheli görülen kamyonet durduruldu.

Araçta yapılan aramada, 10 bin bandrolsüz boş makaron, 7 bin tütünle doldurulmuş makaron ve 20 kilogram kaçak tütün bulundu.

Gözaltına alınan kamyonet sürücüsü, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan Uşak'ın Banaz ilçesinde kaçak tütün ve makaron operasyonunda yakalanan 2 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

Banaz Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezinde V.M. ve K.M'nin kaçak tütün sattığının belirlenmesi üzerine şahısların ikamet ve araçlarında yapılan aramada toplam 29 kilo 510 gram açık tütün, 10 bin 480 adet içime hazır sigara ve 4000 adet makaron ele geçirildi.

Her iki şahsa da 5607 SKM Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.