Uşak Ufuk
20 Mart 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Banazda köy muhtarlarıyla bir araya geldi
03 Mayıs 2018 Perşembe 08:03

Banaz'da köy muhtarlarıyla bir araya geldi

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Banaz ilçesine giden Vali Salim Demir, köy muhtarlarıyla bir araya gelerek istişarede bulundu.

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Banaz ilçesine giden Vali Salim Demir, köy muhtarlarıyla bir araya gelerek istişarede bulundu. İlçe Tarım Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir'in yanı sıra İlçe Kaymakamı İrfan Demiröz, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Uşak Valisi SalimDemir: Bir köye, bir ilçeye baraj geliyorsa, oraya yapılmış inşaattan ibaret değildir

Banaz'da muhtarlarla ikinci kez bir araya geldiklerini ifade eden Vali Salim Demir, amaçlarının Banaz'ı bulunduğu durumdan, daha iyi bir  duruma getirmek için elbirliği, işbirliği ve gönül birliğiyle çalışmak olduğunu ifade etti. Bir ilçede birlik ve beraberlik varsa, bütün insanlar kendi üzerine düşen görevi layıkıyla yapıyorsa o ilçenin diğer ilçelerden  farkının, çok kısa zamanda ortaya çıkacağına dikkat çeken Vali Salim Demir, "Bu birliktelik sayesinde hem kamu hizmetlerinde hem de özel sektör hizmetlerinde daha üst seviyelerde hizmet almasına önemli bir destek sağlar. İlimizde devlet hizmetlerinde çok önemli gelişmeler var. Uşak genelinde 17 tane baraj, 15 tane gölet yapılmış. Bunlar son 15 yılda yapılarak Uşak halkının hizmetine sunulmuştur. Bir köye, bir ilçeye baraj geliyorsa, oraya yapılmış inşaattan ibaret değildir. Göletler yapıldığı bölgeye canlılık katıyor, adeta hayat veriyor. DSİ tarafından Uşak genelinde 41 tane taşkın koruma tesisi  yapılmış ve bunların hemen hemen en büyüğü ve en görkemlisi Banaz çayında yapılıyor. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda bir alan yeniden dizayn ediliyor, çevre düzenlemesiyle beraber mevcut o çayımızın bütün olumsuzlukları ortadan kaldırılarak tamamen doğal bir güzellik olarak ilçemizi güzelleştiren bir duruma gelecek . Bu vesileyle de Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'na da teşekkür ediyoruz" dedi.

 Uşak'a geldiğim ilk gün söylediğim gibi, insanımızın her birisinin hayatına dokunmamız gerekiyor

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sosyal bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Vali Salim Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü, "Dolayısıyla mağdurların, garip gurebanın en büyük destekçisi devlettir. Köylerimizdeki mağdur durumda olan insanlarımız bizlere emanet, onlara en iyi şekilde sahip çıkmalıyız. Uşak'a geldiğim ilk gün söylediğim gibi, insanımızın her birisinin hayatına dokunmamız gerekiyor. Onun hayatında bir değişiklik yapmamız gerekiyor. Burada hem seçilmişler olarak hem de atanmışlar olarak Banaz halkının sorumluluğunu üzerinde taşıyan kişiler olarak, birlikte ve beraberiz. Dolayısıyla insanlarımıza mutlaka yapmamız gereken hizmetin en iyisini yapmakla sorumluyuz. Bu kapsamda İl Özel İdaresi'nin çok önemli hizmetleri yapıldı ve 2018 yılı içerisinde devam edecek. 2018 yılı İnşallah Köydes ve İl Özel İdaresi hizmetlerimizin altın yılı olacak. Böylelikle artık köylerimizdeki hayat standartlarını yükseltiyoruz Şehirde ne varsa köyümüzde de onun olmasını temel hedef olarak belirledik. Artık köyle kent arasındaki hayat standardı farkını ortadan kaldırarak insanlarımızın doğduğu yerlerde yaşamalarını arttırmamız gerekiyor. Köylerimizi ve kasabalarımızı büyütmemiz lazım”. 

Bütün yerleşim yerlerimizin hepsinde hizmetlerimizi en üst seviyelere yükseltmeniz lazım

“Köyden kente göçü önlememiz gerekiyor. Kalkınma toplumsal bir hamledir ve en küçük yerleşim yerlerinden başlar” diyen Uşak Valisi Salim Demir, şöyle devam etti: “Bütün yerleşim yerlerimizin hepsinde hizmetlerimizi en üst seviyelere yükseltmeniz lazım. Herkes kendine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerekiyor. Ben de Uşak Valisi olarak yapmam gereken hizmetleri en iyi şekilde yapmaktan kendimi sorumlu görüyorum. Muhtarlarımız devlet ve millet arasındaki köprülerdir. Muhtarlarımızın da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve isteklerini görme ve iletme anlamında çok duyarlı olmaları lazım. Sağlıklı nesiller için insanlarımızın, eğitilmiş ve bilinçli bir birey olarak hayata hazırlanması gerekiyor. Onun için hem eğitimde hem sağlıkta şu ana kadar yapılmış olan reform niteliğindeki hizmetleri daha ileri seviyelere çıkarmak için daha çok çalışacağız. Elbette bunların sınırı yoktur, çünkü gelişme, ilerleme belli bir seviye ile sınırlı olacak konular değildir. Dolayısıyla biz bugün kamu görevinde olan kişiler olarak bayrağı teslim aldığımız yerden,  her sektörde ve her alanda çok daha ileriye götürmekle vazifeliyiz. Sizlerle beraber,  elbirliği ile,  işbirliği ile ve gönül birliği ile ülkemizi daha üst seviyelere çıkarmak için çalışacağız". Konuşmasının ardından muhtarların sorunlarını dinleyen Vali Salim Demir, toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ