Uşak Ufuk
24 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başımızın üstündeki yer
23 Ekim 2020 Cuma 07:39

Başımızın üstündeki yer

Başımızın üstündeki yer

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Nuri Demir, “Muhtarlarımız, yerel demokrasinin en eski örneklerinden biri olarak mahallelerimizde ve köylerimizde Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir.  Halkımız ile Devletimiz arasında köprü vazifesi görerek vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan ilgili makamlara arz edip devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş İdari teşkilatımızın mihenk taşlarından birisi olan köy ve mahalle muhtarlarımız, millî iradeyi ve milletin devletine olan güvenini yansıtmaktadırlar” dedi. Nuri Demir, şöyle devam etti: “Muhtarlarımız, fedakârlık ve sorumluluk bilinciyle vatandaşlarımızın yönetime katılmasını sağlayarak kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin yanında toplum olarak birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanmasına da önemli katkılar sunmaktadır. Bakanlığımız bu bilinçle son yıllarda önemli düzenlemeler yapmıştır. Muhtarlarımızın merkezî idareyle ilişkilerini kuvvetlendirmek, vatandaşlarımızdan kendilerine ulaşan taleplerin en etkin şekilde ilgili kurumlara iletilmesini sağlamak amacıyla Daire Başkanlığı oluşturulmuş ve Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirilmiştir”. Demir, “Muhtarlarımız, yerel demokrasinin en eski örneklerinden biri olarak mahallelerimizde ve köylerimizde Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir.  Halkımız ile Devletimiz arasında köprü vazifesi görerek vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan ilgili makamlara arz edip devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş İdari teşkilatımızın mihenk taşlarından birisi olan köy ve mahalle muhtarlarımız, millî iradeyi ve milletin devletine olan güvenini yansıtmaktadırlar. Muhtarlarımız, fedakârlık ve sorumluluk bilinciyle vatandaşlarımızın yönetime katılmasını sağlayarak kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin yanında toplum olarak birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanmasına da önemli katkılar sunmaktadır. Bakanlığımız bu bilinçle son yıllarda önemli düzenlemeler yapmıştır. Muhtarlarımızın merkezî idareyle ilişkilerini kuvvetlendirmek, vatandaşlarımızdan kendilerine ulaşan taleplerin en etkin şekilde ilgili kurumlara iletilmesini sağlamak amacıyla Daire Başkanlığı oluşturulmuş ve Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında aziz vatanımız ve milletimiz uğruna şehit düşen bütün muhtarlarımıza Yüce Rabb’imden rahmet diliyor, kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. İnsan odaklı yönetim anlayışıyla uyum içinde olan bu adımlar, inanıyoruz ki muhtarlık kurumunun ve sosyal hayatımızın geleceğine de olumlu yansıyacaktır. 

Demokrasinin en yalın halini temsil eden muhtarlarımızın vatan müdafaasında her zaman ön saflarda yer aldığı, Çanakkale'den, Kurtuluş Savaşı'na kadar her zaferimizde imzaları olduğu, bilinen bir gerçektir. Aynı asil ruhu 15 Temmuz gecesi de görmüş olmak, bu milletin evlatları için bir gurur ve umut kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında aziz vatanımız ve milletimiz uğruna şehit düşen bütün muhtarlarımıza Yüce Rabb’imden rahmet diliyor, kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.