Uşak Ufuk
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN CAHAN, ÇÖLYAKLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU
07 Mart 2019 Perşembe 08:00

BAŞKAN CAHAN, ÇÖLYAKLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Uşak Çölyak Dernek üyeleri, Uşak Belediyesi’nin tedarik ettiği glutensiz un ve fırınla kendi yiyebilecekleri yemek için pide, lavaş ve baklava yaptılar.

Uşak Çölyak Dernek üyeleri, Uşak Belediyesi’nin tedarik ettiği glutensiz un ve fırınla kendi yiyebilecekleri yemek için pide, lavaş ve baklava yaptılar. Öğle yemeği organize eden dernek, kendilerine verdiği destekler adına Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan’ı teşekkür etmek için yemekte ağırladı. 

 

Uşak belediye başkanı  avukat

Nurullah Cahan, Çölyak hastası 

miniklerle ve velileriyle buluştu

Doğumdan ölüme kadar her yaşta ortaya çıkabilen Çölyak hastalığı için derneğin kurulduğu günden bugüne desteğini gıda temini ve sosyal etkinlikler gibi her alanda gösteren Başkan Cahan, bugün Çölyak hastası miniklerle ve velileriyle buluştu.  Minikler hayatlarında ilk defa yiyecekleri iskender için pide ve lavaşlarını Uşak Belediyesi’nin temin ettiği fırında glutensiz unlarıyla yaptı. Kendilerine destek veren Başkan Cahan’ı da hazırladıkları yemeğe davet eden dernek üyeleri, Başkan Cahan’ın etkinliğe katılmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Başkan Cahan’a yardımları için teşekkürlerini sundular. 

 

DERNEK YÖNETİM KURULU 

BAŞKANI Ömre Aydın: “Derneğimizi 

Kurduğumuzdan Beri Başkanımız 

Hep Yanımızda Oldu”

Çölyak hastalarının her zaman istedikleri ürünleri tükemediğini dile getiren Uşak Çölyak Derneği Başkanı Ömre Aydın, derneğin kurulduğu günden bu yana Başkan Cahan’ın kendilerine her türlü yardımda bulunduğunu söylerken, Başkan Cahan’a teşekkür etti. 

 

Başkan Cahan: “Çölyak

Hastalarımızın Yanındayız”

Derneğin yemek davetine katılan Başkan Cahan, Çölyakhastalığının belli bir yaşı olmadığını, bu yüzden buradaki yaşam mücadelesi önemli olduğunu dile getirdi. Başkan Cahan, ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Uşak Belediyesi olarak Çölyak hem derneğimizin, hem de çocuklarımızın yanında olduk. Ekmek pişirebilmek için fırın dağıttık, un desteği verdik, sosyal projelerde beraber olduk. İnşallah bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz. Bu nazik davetlerinden dolayı başta dernek başkanı Ömre Aydın’a, dernek üyelerine teşekkür ederim” dedi.  

Keyifli anların yaşandığı buluşmada Başkan Cahan miniklerle yakından ilgilendi. Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ