Uşak Ufuk
21 Ekim 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Kandemiri ziyaret etti
01 Temmuz 2019 Pazartesi 07:52

Başkan Kandemir'i ziyaret etti

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim gören A. Selim Pehlivan Uşak Ticaret ve Sanayi (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir’i ziyaret etti.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim gören A. Selim Pehlivan Uşak Ticaret ve Sanayi (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Kandemir, A. Selim Pehlivan’a başarılarının devamını dileyerek, öğrencilerin her zaman destekçisi olduklarını belirtti. Selim Pehlivan ise, UTSO’dan aldığı desteğin öğrenim hayatını kolaylaştırdığını ifade ederek, teşekkür etti.

 

TOBB EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ ÖNEMLİ BİR  EĞİTİM KURUMUDUR 

TOBB Eokonomi ve Teknoloji Üniversitesi hakkında bilgi veren Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir, “TOBB ETÜ’nün kurucusu ve destekleyicisi Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı (TOBEV) resmiyet kazandı. TOBEV TOBB ETÜ’nün kurulmasına karar verdi.TOBB ETÜ’nün Kuruluş Kanunu TBMM’de kabul edildi. 3 fakülte (Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat) 10 bölümle ilk öğrencileri kabul etti.Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi kurularak ilk öğrencilerini kabul etti.TOBB ETÜ ilk mezunlarını verdi ve ilk mezuniyet töreni gerçekleşti.Yabancı Diller Binası hizmet vermeye başladı.Hukuk Fakültesi kurularak ilk öğrencilerini kabul etti.TOBB ETÜ Öğrenci Konukevi açılarak öğrencilere konaklama imkanı sağlandı.Tıp Fakültesi kurularak ilk öğrencilerini kabul etti.TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi açılarak eğitim - öğretim ile bilimsel araştırma hizmeti sağlamaya başladı. Genç girişimcilere iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı ve yol gösterici olacak TOBB ETÜ – GARAJ hizmet vermeye başladı. Tıp Fakültesi Morfoloji Laboratuvarı binası hizmet vermeye başladı. TOBB ETÜ Özel Hastanesi TOBB ETÜ’ye bağlandı.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.