Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BBP Uşakta partilere seslendi
30 Aralık 2021 Perşembe 07:35

BBP Uşak'ta partilere seslendi

BBP Uşak'ta partilere seslendi

Bir dizi toplantı ve açılış için Uşak’a gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, TBMM’de grubu olan 5 siyasi partiye önümüzdeki günlerde yaklaşık 2,5 milyar TL’lik bir hazine yardımının yapılacağını belirterek, “Gelin bu parayı almayın ve bunu fakir fukara vatandaş için devletimize iade edin” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Alperen Ocakları Ulubey teşkilatının açılışı ve parti mensuplarıyla istişarelerde bulunmak için Uşak’a geldi. İlk olarak bir basın toplantısı yapan Ekrem Alfatlı’ya, BBP Uşak İl Başkanı Uğur Karaca, Alperen Ocakları Başkanı Ali Karaca ve parti yöneticileri katıldı.

 

Burada bir açıklama yapan Ekrem Alfatlı, son dönemlerde yaşanan döviz kurundaki hareketlilikle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşın alım gücünü kaybetmemek için parasını döviz ve altın gibi yatırımlarda değerlendirmesinde bir sakınca olmadığını belirten Alfatlı, “Vatandaşın döviz alıp, elindeki değeri koruması normaldi. Çünkü insanlar alım gücü düşük olduğu için elindeki paranın değerini koruma refleksi ortaya koydu. Hükümetin aldığı korumalı mevduat sistemini doğru buluyoruz. Çünkü buna bir müdahale edilmesi gerekiyordu.  Bizler Millet İttifakının hiçbir çözüm önerisi ortaya koymamasından rahatsızız. Döviz artsın ve ekonomi bozulsun diyenler yanlış yapıyorlar ve bu yanlıştan bir an önce dönmeliler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.