Uşak Ufuk
14 Ağustos 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye binası ne olacak?
07 Mayıs 2021 Cuma 05:09

Belediye binası ne olacak?

Belediye binası ne olacak?

Uşak Belediye binası, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeni inşa edilen 2 bloğa taşındı ve halen Uşak Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün faaliyet gösterdiği mevcut binanın ne olacağı merak konusu oldu.    

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İsmetpaşa Caddesi’nde kısmi olarak kullanılan mevcut binanın, her hangi bir icra borcu nedeniyle rehin tutulmadığını ve söz konusu fiziki mekanın her hangi bir kuruma devredilmediğini kaydetti.

Merkezdeki Uşak Belediye binasının su, emlak ve diğer tahsilat birimlerinin yer aldığı bölümünün, merhum Belediye Başkanı Hakkı Yağcı döneminde, Kasap Hali olarak yaptırıldığını ve zamanla belediyenin kullanımına sunulduğunu ifade eden Başkan Çakın, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile bu alanı canlı tutacak ve çekim merkezi haline gelecek bir proje üzerine çalıştıklarını anlattı.

Binanın bir bölümünün bedesten havasında kullanılacağını ve üst katlarının da esnaf odalarının kullanımına sunulacağını dile getiren Başkan Çakın, “Bu noktada bir talep oldu ve bizler de bunu değerlendiriyoruz. Belediye binamızın her hangi bir icralık durumu da yoktur ve şu anda belediyemizin hiçbir mülkünün üzerinde icra dosyası bulunmamaktadır” dedi.

Başkan Çakın, ayrıca kentteki esnafın tarihini yansıtacak ve gelecek kuşaklara taşıyacak olan bir envanter çalışmasına da imza atacaklarını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.