Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Berberlik hayatının merkezi
31 Ocak 2022 Pazartesi 09:34

Berberlik hayatının merkezi

Berberlik hayatının merkezi

6 Şubat 2022 Pazar günü Uşak Kuaförler ve Berberler Odası Seçimlerinde başkan adayı olduğunu daha önce açıklayan ve bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Serkan Ürkmez, meslektaş ziyaretlerine devam ediyor. Uşak Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanlığına aday olan Serkan Ürkmez, 30 yıldır mesleğin içinde olduğunu ve babadan oğula bir gelenekle berberliği öğrendiğini söyledi.

Meslektaşlarınla arasındaki diyalogun her zaman iyi olduğunu ve meslek sorunlarını çözme noktasında, daha önce görev yaptığı Uşak Kuaförler ve Berberler Odası Yönetim Kurulu üyeliği döneminde ve sonrasında bir dizi faaliyete imza attığını belirten Serkan Ürkmez, “Berberlik mesleğini babamdan ve meslek büyüklerimden öğrendim. Bana mesleğimi öğretenlere her zaman için dua ettim ve mesleğim sayesinde iyi dostluklar kurdum. Tabii her işin bir güzelliği var ve bunun yanı sıra zorlukları da var. Bizim mesleğimizin de kendine göre sorunları ve çözüm yolları mevcut. Bu noktada göreve geldiğimizde, odanın tüm üyeleriyle istiare mekanizmasını sürdüreceğiz ve sorunlarımızı üyelerimizin çözüm önerilerini baz alarak çözeceğiz” dedi.

30 yıldır berberlik yaptığını belirten Ürkmez, esnaf arkadaşlarıyla bire bir ve gruplar halinde görüşmeye devam ettiğini belirterek, “Ekip arkadaşlarımla uyumlu bir çalışma içindeyiz. Yakaladığımız bu uyumu, oda yönetimine geldiğimizde de sürdüreceğiz. Tüm üyelere eşitlik ilkesiyle yaklaşacağız ve bunu görev süremiz boyunca devam ettireceğiz. Bu bağlamda, bizlere nezaket gösteren tüm meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.