Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilimsel ekosisteme vurgu
26 Kasım 2021 Cuma 06:34

Bilimsel ekosisteme vurgu

Bilimsel ekosisteme vurgu

Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yeniden atanan Prof. Dr. Ekrem Savaş, karardan duyduğu memnuniyeti ifade eden bir mesaj kaleme aldı. Uşak Üniversitesinin bilim üreterek, ürettiği bilimi yayarak ve bu bilimin ışığında öğrenciler yetiştirerek, bölgemizin, ülkemizin ve milletimizin kalkınmasına süratle destek olmaya devam edeceğine inandığını belirten Rektör Savaş, “Göreve geldiğimizde tek hedefimiz üniversitemizi dünyanın en saygın bilim yuvaları arasında hızla yerini almasını ve mezunlarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktı. Bu hedef için proje ve yayın sayımızda sağladığımız artışlar, açtığımız yeni bölümler ve iyileştirdiğimiz fizikî şartlarla hiç durmadan çalışmaya devam ettik. THE (Times Higher Education) 2022 Dünya Üniversiteler sıralamasında reporter statüsü kazanmak yayın başarımızı gösteren önemli bir göstergedir.” dedi. Prof. Dr. Savaş mesajında yayın ve projelerde kalite ve nicelik artışının, bilimsel bir ekosistem ortamı tesis etmekten geçtiğini belirtti. 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş: “Üniversite-Sanayi İşbirliği Önceliğimiz” 

Üniversite-sanayi işbirliğine vurgu yapan Savaş, görevde olduğu sürede bulunduğu bölgeden kopuk olmayan, ayakları yere sağlam basan; üretim, inovasyon ve AR-GE odaklı bir üniversite olma yolunda attıkları adımlardan bahsederek yeni dönemde de Uşak Üniversitesini deri, tekstil ve seramik alanında bir tasarım üssü haline getirmek için çalışmalarının kaldığı yerden devam edeceğini ifade etti. 

Mesajında, yeniden atanma kararının hedeflerin gerçekleşmesi için adımların doğru bir yol üzerinde atıldığı anlamına geldiğini belirten Rektör Savaş meslektaşlarına seslenerek, “Bu, sizlerin özverili çalışmalarınızla mümkün olmuştur. Önümüzdeki süreçte de üniversitemizi dünyanın en köklü ve saygın üniversiteleri arasında görmek için aynı motivasyonla, daha güçlü proje ve yayınlarımızla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yeniden Rektörlük görevine getirilen Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a, üniversitemiz personellerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.