Uşak Ufuk
24 Kasım 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİLER
15 Temmuz 2019 Pazartesi 08:30

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİLER

Kent Konseyi Genel Kurul öncesi başkan adayları Ahmet Mıdık, Melih Akman ve Yahya Kemal Pervane ortak basın toplantısı düzenledi

Kent Konseyi Genel Kurul öncesi başkan adayları Ahmet Mıdık, Melih Akman ve Yahya Kemal Pervane ortak basın toplantısı düzenledi. Birlik ve beraberlik mesajı verilen toplantıda seçimi kim kazanırsa kazansın Uşak’ı merkeze alan bir anlayışla kentin bütün dinamikleriyle beraber çalışılacağı vurgulandı.

 

Hangi aday kazanırsa kazansın Uşak sevdalılarının bir ve beraber olması lazım

Toplantıda ilk olarak söz alan Ahmet Mıdık toplantının amacının birlik ve beraberliği göstermek, istişareler yapmak olduğunu aktardı. Mıdık; “ Diğer iki adayımız da gelecekti ama birinin hastası olduğu için gelemedi diğer arkadaş da son anda vazgeçti ben katılan katılmayan herkese teşekkür ederim. Tabi bir eğitimci olarak bize bu yakışırdı. Bu seçim dönemi bitecek, seçimden sonra Kent Konseyinin Uşak için hayali olan, sevdası olan, hizmet aşkı olan herkesi kucaklayacaktır. Hangi aday kazanırsa kazansın Uşak sevdalılarının bir ve beraber olması lazım. Diyalog kapılarının her zaman açık olması lazım ben şahsıma ait bunu yapmaya söz veriyorum. Yeni dönemde Uşak Kent Konseyinin sivil toplumu etkin hale getirmesi istiyorum.” Dedi.

 

Bizler de aynı şekilde kim seçilirse seçilsin birbirimize destek olmamız gerekiyor çünkü her şeyi Uşak için yapacağız

Seçime birlik ve beraberlik içinde girmek için bir araya geldiklerini ifade eden Yahya Kemal  Pervane bu doğrultuda istişarelerde bulunduklarını söyledi. Pervane; “ Kent Konseyinde biz tek başımıza bir şeyler yapamayız onun için bütün sivil toplum kuruluşları  haricinde  Üniversitemizden ve diğer kamu kuruluşlarından Uşak’ımıza katkı sağlayabilecek herkes bizle beraber çalışabilir. Bizler de aynı şekilde kim seçilirse seçilsin birbirimize destek olmamız gerekiyor çünkü her şeyi Uşak için yapacağız. Uşak için bir olalım birlik olalım diyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Hepimiz burada sizlerin huzurunda 

kim seçilirse seçilsin desteğini esirgeme

yeceğinin sözünü hep beraber verdik 

Seçimin samimiyet ve salayeti için toplandıklarını vurgulayan Melih Akman böyle bir ortamı hazırladığı için Ahmet Mıdık’a  teşekkür etti. Akman; “Hepimiz burada sizlerin huzurunda kim seçilirse seçilsin desteğini esirgemeyeceğinin sözünü hep beraber verdik. Madem Uşak için buluşuyoruz, Uşak’ın geleceğine yön vermek için bir araya geliyoruz,  o zaman kimsenin seçildim veya seçilemedim egosuna girmemesi lazım. Her bir delegenin, her bir katılımcının, her bir paydaşın katkısına çok ihtiyacı var. Kent Konseyleri tek başına başkanların yürütebileceği bir olgu değil, hep beraber, yürütme kurulu, meclisler, çalışma gruplarıyla beraber güçlü olan bir olgu. İnşallah yeni dönemde ilk önce adaylarla  örnek bir seçim dönemi geçirmek istiyoruz. Sonrasında kime nasip olursa güzel çalışmalara imza atacağına inanıyorum. Ahmet Hocam ve Yahya  Beyi ile uzun yıllardır tanışıyoruz, seçimden sonra yine beraberiz.” İfadelerini kullandı.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.