Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BM ETKİSİZ BİRİ KURULUŞ
17 Nisan 2018 Salı 08:52

"BM ETKİSİZ BİRİ KURULUŞ "

Uşak Saadet Partisi İl Başkanı Yunuz Acar, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Uşak Saadet Partisi İl Başkanı Yunuz Acar, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gündemin en sıcak konularını değerlendiren Yunuz Acar, Doğu Guta, Afganistan’da katledilen hafız çocukları, ekonomi, adalet, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Eskişehir’de akademisyenleri katledilmesi, Furkan Vakfı ve ittifak ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu.  

BİRBİRLERİ İLE YARIŞIYORLAR 

Yunuz Acar, “Maalesef her basın toplantısına acı haberler başlıyoruz. İslam dünyası elim hadiselerle karşı karşıya kaldı. ABD destekli uçaklar hafızlık eğitim gören çocukları bombaladı. Bunun tesadüfen olma imkânı yok. 100’e yakın çocuk en mutlu gününde hayatını kaybetti.  Bunun acısı dinmeden, Doğu Guta’da çoğunluğun kadın ve çocuk olmak üzere 78 kişi hayatını kaybetti. Bu menfur saldırıyı lanetliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar versin. Kim tarafından hangi gerekçe ile yapılarsa yapılsın. Bu saldırı bir insanlık suçudur. Bu saldırıyı kim yaptıysa yargılanacaktır. Bunlar tarih önünde muhakkak yargılanacaktır. Bu saldırıyı yapanlar ve gerçekleştirenler bugün süratle ortaya çıkarılmalıdır. BM Güvenlik Konseyinde görüşmeler trajedi komik bir hal aldı. Doğu Guta’daki saldırıların arkasını ortaya çıkarmak için ABD ile Rusya Güvenlik Konseyine önerge verdi.  İki önerge de ret edildi.  Birbirleri ile yarışır gibi.  Birbirleri ile itibar yarışı yapıyorlar. Kimse bu saldırıların durması faillerin ortaya çıkması için bir çaba içinde değiller. Ortadoğu yaklaşık 20 senedir kaynıyor. Bu estirilen havanın sebebi kim ne derse desin hedef Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Büyük İsrail’i kurmaktır. Bu kargaşadan yaralanan tek İsrail’dir. Bu araştırmalar yapılmasa İsrail hep kendini mağdur göstermektir” diye konuştu. 

BM ETKİSİZ BİRİ KURULUŞ  

Yunuz Acar, Birleşmiş Milletlerin ciddi mesellerde etkili bir kuruluş olamadığının altını çizerek, konuşmasına, şöyle devam etti: “BM son zamanlarda güçlü ülkelerin menfaatlerini korumak için çalışıyor.  Bazen ciddi raporlar yayınlanıyor. Filistin ile ilgili  bir rapor yayınlandı. Raporda, İsrail’in terörist olduğu söylendi.  O raporu ilan edenler işinden istifa etmek zorunda kaldı.  Böyle şahsiyetsiz duruşlar dünyada barışı getiremez. Biz getiririz. Mağdur olan ülkeler bir araya gelince güçlü ülkelerin önünde tavır sergilerse durum değişir. Ama buna önerlik yapacak bir babayiğit lazım. Bunu biz yapabiliriz. İslam ülkeleri, mağdur ve sömürülen ülkeleri bir araya getirilmek bizim birinci görevimiz. Batı İslam’a karşı bir tavır sergiliyor. Bunun için buna yönelik bir yönetim gözükmüyor.” 

TÜM MESELELERE IŞIK TUTUYOR 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde bir akademisyenin 4 arkadaşını katletmesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Yunuz Acar, “Eskişehir’de ruh hastası bir akademisyen 4 arkadaşını katletti. Bu olayla ilicili onlarca soru işareti ortaya çıktı. Hemen ardından bu konunun gündeme getirilmesi engellendi. Sansürlendi!  Üniversite saldırganın aklı dengesi bozuktu psikolojik sorunları vardı diyor; O zaman şu soruların cevaplanması gerekiyor. Ruh hali bozuk birine silah ruhsatı nasıl verildi?  Nasıl elinden alınmadı? Bu ruh hali bilinmesine rağmen meslekte nasıl tutuldu? Ve buna kimler göz yumdu?  Bu kişinin şikâyet ve iftiraları nedeniyle yüzlerce kişi hakkında işlem yapıldı. Bazıları ihraç edilmiş hatta bazıları uzun süre hapis yatmak durumunda kaldı. Akli dengesi bozuk birinin şikâyet ve ihbarlarına nasıl ve neden itibar edildi? Bu kişinin ihbar dilekçeleri dikkate alınırken,  hakkındaki ruh bozukluğu ile ilgili uyarı ve şikayet dilekçeleri neden itibar edilmedi. Bu mesele Türkiye’nin fotoğrafı gibi. Biz bir meseleyi gündeme getiriyoruz ama Türkiye’deki diğer meselelere ışık tutmuş oluyoruz.  Bu sorular cevap bulmadan doğru teşhiste bulunmak mümkün değildir” dedi. 

 Sayın Cumhurbaşkanı 2011 yılındaki ihaleyi, kamu yararı gözetilmediği için iptal ettirmişti  

14 şeker fabrikasının satışına ilişkin Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunuz Acar, “14 şeker fabrikasının 4 tanesi satıldı. Dolar bazında değerlendirildiğinde, Bor Şeker Fabrikası 84 milyon dolara, Kırşehir 82 milyon dolara, Çorum Şeker 132 milyon dolara, Yozgat Şeker ise 69 milyon dolara gitti.  Bilindiği gibi 2011 yılında Şeker fabrikaları yine satışa arz edilmişti. İşte 2011 yılındaki rakamlar dikkate alındığında; Bugün 84 milyon dolara satılan Bor şeker fabrikasının 149 milyon dolara, bugün 82 milyon dolara giden Kırşehir fabrikası 141 milyon dolara, 132 milyon dolara satılan Çorum Şeker’in 192 milyon dolara, 69 milyon dolara satılan Yozgat Şeker Fabrikası’nın ise 119 milyon dolara satılması gerekiyordu. Arada 211 milyon dolar fark var.  Rakamlar gösteriyor ki, Bu iktidarın fabrika yapmasından geçtik, yapılanı bile adam gibi satmayı beceremiyor.  Sayın Cumhurbaşkanı 2011 yılındaki ihaleyi, kamu yararı gözetilmediği için iptal ettirmişti.  Şimdi sadece 4 fabrikada 200 milyon doların üzerinde bir kamu zararı var. Bakalım sayın Cumhurbaşkanı şimdi ne yapacak? Merakla bekliyoruz. Kendisini, ‘Ey Özleştirme idaresi, bu işi becermediniz’ diyecek mi? Yerli ve milli olmak bunu gerektirir” diye konuştu. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ