Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÖLMESPOR İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN TUTUNUYOR
18 Aralık 2019 Çarşamba 08:00

BÖLMESPOR İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN TUTUNUYOR

BÖLMESPOR İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN TUTUNUYOR

Uşak’ta hiçbir kurum ve kişiden destek almadan ayakta kalmaya çalışan ve normal şartlarda kentin futbol altyapısı için geleceği olarak görülmesi gereken Bölmespor, son oynadığı Manisa Sanayi maçını kazanarak, ligde kalma umutlarını artırdı. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve karınlarını Uşşak Aşevi’nden aldıkları yemekle doyuran Bölmespor, Manisa Sanayispor’u deplasmanda, 2-3 mağlup etti. Maçın ardından bir açıklama yapan Bölmespor Başkanı Kudret Eroğlu, kenti yönetenlerin takıma sahip çıkmadıklarını belirterek, “Takımımız sadece maddi imkanlardan değil, seyirciden de yoksundur. Çünkü henüz maçlarımızı oynayacağımız bir sahamız yok. Deplasman takımlarının bizden fazla seyircisi oluyor. Uşakspor’a verilen değerin yüzde biri kadar değer bizim takımımıza verilmiyor. Sadece Uşak’ın değil, daha önce belde olan Bölme’nin dahi umurunda değildir” dedi. 

 

BÖLMESPOR KULÜP BAŞKANI 

KUDRET EROĞLU, KENTİ 

YÖNETENLERE SİTEMLERİNİ İLETTİ

BAL’da milyonluk takımların mücadele ettiğini ve spora önem veren kentlerin bu ligleri pas geçmediğini ifade eden Kudret Eroğlu, “Bölgesel lig de bir takım var ve lige katılması imkansız olarak gözüken bir takım yüz binlerce lira para harcayan rakipler ile mücadele eden bir takim. Bu takım o kadar imkansızlıklara rağmen ilk yarıyı bile göremez denilirken, gençlerinin onurlu gururlu mücadelesi ile bir şekil de tamamlıyor... Bu takımın aldığı sonuçlardan çok o sahaya çıkması bu ligde mücadele etmesi bile takdir edilmelidir. Ne tesisimiz var, ne masörümüz var ne de sağlık personelimiz var. Hepsinden öteye takımı destekleyecek seyircilerin gelecekleri bir stadımız yok. Bizler yöneticisi hocası futbolcu grubu ile elimizden gelen mücadeleye devam edeceğiz ve inşallah sonunda da gençlerimiz Uşaklı futbolcu kardeşlerim kazanacak” diye konuştu. 

Eroğlu, “ Sayın büyükler galibiyet alındığı zaman tebrik mesajları atmanız ve paylaşımlar yapmanız insanlara hiç inandırıcı gelmiyor bunu bilin” ifadelerini de kullandı. Futbolculara yemek veren Aşevi’ne teşekkür eden Eroğlu, ““Bu sezon için dışarıdan oyuncu gerekti ve 6 futbolcumuzu bünyemize kattık. Onlar için bir ev tuttuk ve her ay kirasını kendi imkanlarımızla veriyoruz. Bugün 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 58  TL olarak ölçülüyor. 6 futbolcunun aylık yeme ve içme giderini düşünsenize. Kaldı ki; 4 sezon önce, BAL’da mücadele eden Uşaksporlu oyuncular, her gün tavuk çıkıyor diye günlerce medyada konuşulmuştu. 6 futbolcumuz için yemek teminini Aşevi desteğiyle çözdük. Uşşak Aşevi’nin yöneticileriyle görüştük ve dilekçeyle talebimizi ilettik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar ve bu çocukların aç kalmasına mani oldular. Şimdi diğer BAL kulüplerinin transfer listesinde yer alan 6 oyuncumuz, her gün sefer taslarıyla Uşşak Aşevi’ne gidiyor ve oradan gıdalarını temin ediyorlar. Yazık değil mi bu çocuklara, bunlar her çıktıkları maçta Uşak’ın adını duyuruyorlar ve ilin tanıtımına destek oluyorlar”. dedi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan deplasman başı sadece bin 500 TL katkı yapıldığını ve gidilecek mesafeye göre yakıt desteği verildiğini söyleyen Kudret Eroğlu, “Bir takımı deplasmana götürmek çok zahmetli ve maliyetli bir iş. Futbol takımlarıyla ilgilenenler bunun zorluklarını daha iyi bilirler ve anlarlar. TFF’nin verdiği destek ancak ve ancak giderimizin 3’te 1’ini karşılıyor ve biz her deplasman öncesinde kara kara düşünüyoruz. Bu takım BAL’da mücadele ediyor ve Uşak’ı temsil ediyor. Diğer takımlardaki sadece bir oyuncunun transfer parası belki bizim bir yıllık bütçemizin kat be kat fazlası. Uşak gibi bir sanayi ve ticaret şehrine bu durumu hiç yakıştıramıyoruz. Sporcularımızın bir kuruş ücret almadan bu kentin tanıtımı için mücadele ediyorlar. Futbolun geliştiği kentlerde BAL ve 3. Lig takımlarına büyük önem verilir ve buradan çıkan oyuncular, üst takım için umut vaat eder. Üzülerek ifade ediyorum ki, biz de böyle bir mantık henüz yerleşmedi. Ne yapalım para yok diye takımlarımızı kapatalım mı? Bunu mu istiyorlar. Amatör takımlar olmazsa, gençler boş vakitlerini kötü alışkanlıklara meyil ederek geçirmezler mi?” dedi.  BAL’ın zorlu bir lig olduğunu ve Bölmespor’un Uşak’taki futbola altyapı sağlayacağını kaydeden Kudret Eroğlu, “Bu kentin büyük kurumları var. Sanayicisi, işadamı, belediyesi, altın madeni ve üniversitesi var. Bunların elini taşın altına koymaları lazım. Bizim istediğimiz atla deve de değil. Oyuncularıma yemek, forma, deplasmanlar için yakıt ve araç dışında bir talebimiz yok. Gönlümüz ister ki çocuklarımıza harçlık verelim ama şu anda sadece temel ihtiyaçlarımız” şeklinde konuştu. Eroğlu, Bölmespor formasıyla ter döken tüm sporculara ve teknik ekibe gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 

HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.